Newsy

Autokar z przedszkolakami wjechał do rowu. 31 dzieci zabrano do szpitala

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
PAP
Onfokus/Getty ImagesAutokar z przedszkolakami

Na trasie między miejscowościami Wytrębowice-Kowróz (woj. kujawsko-pomorskie) do rowu wjechał autokar, który przewoził grupę przedszkolaków i ich opiekunów. Czworo dorosłych zostało rannych, a 31 dzieci zabrano na obserwację do szpitala. Przyczyna wypadku nie jest znana.

Autokar z grupą przedszkolaków wypadł z trasy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 20 września. Autokar z dziećmi i ich opiekunami wjechał do rowu. - Autokar przewoził grupę dzieci w wieku przedszkolnym z Bydgoszczy do agroturystyki w Gostkowie. Na drodze gminnej pomiędzy Wytrębowicami a Kowrozem wypadł z drogi. Najpierw jechał kawałek poboczem pola, a później wpadł do rowu - przekazał PAP oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu kpt. Przemysław Baniecki.

Są ranni. Lądował śmigłowiec LPR

Cztery osoby dorosłe - opiekunowie dzieci - są ranne. Mają obrażenia nóg, które nie zagrażają życiu. Jedna z tych osób została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR z podejrzeniem złamania kości udowej. Kpt. Baniecki poinformował, że 31 dzieci nie ma obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu, ale profilaktycznie wszystkie są transportowane do szpitali. Tam zostaną przebadane. Dodał też, że przedszkolaki trafiają do szpitali w Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie, Chełmży i Grudziądzu. Na miejscu trwają czynności policyjne pod nadzorem prokuratora. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Nie uczestniczył w nim inny pojazd.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Raport w sprawie dominikanina Pawła M.

Raport w sprawie dominikanina Pawła M.
Raport w sprawie dominikanina Pawła M.
Dzień Dobry TVN

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Onfokus/Getty Images

Pozostałe wiadomości