Newsy

Iga Świątek pewnie wygrała swój pierwszy mecz w Melbourne. Tata tenisistki: "Ma ambicje pójść wyżej"

Newsy

Długo wyczekiwany turniej wielkoszlemowy Australian Open rozpoczął się w nocy z 7 na 8 lutego. Cała Polska trzyma kciuki za naszą tenisistkę - Igę Świątek, która bez większego problemu awansowała do drugiej rundy. Triumfatorka ubiegłorocznego French Open na otwarcie w Melbourne pokonała Holenderkę Arantxę Rus 6:1, 6:3. W Dzień Dobry TVN o formę zawodniczki zapytaliśmy Tomasza Świątka, tatę tenisistki oraz Joannę Sakowicz–Kostecką, tenisistkę i komentatorkę sportową.

Iga Świątek w drugiej rundzie Australian Open

Rozstawiona z numerem 15. Iga Świątek rozpoczęła udział w prestiżowej imprezie Australian Open od zwycięstwa nad Arantxą Rus 6:1, 6:3. Tym samym Polka zrewanżowała się Holenderce za ubiegłoroczną porażkę w pierwszej rundzie turnieju WTA w Rzymie.

Już na początku pojedynku z leworęczną rywalką popisała się efektownym skrótem i zasygnalizowała, że dobrze czuje się tego dnia na korcie. A jak ocenia swój występ?

- Generalnie czułam się dziś dużo lepiej niż w moim pierwszym turnieju tutaj. (…) Chciałam dominować na korcie i wyszło mi to całkiem dobrze, więc jestem zadowolona – mówiła Iga Świątek na konferencji prasowej.

- Pokazałam dobry tenis. Może parę decyzji nie było idealnych, jak np. przy kilku skrótach, ale to był też pierwszy mecz w turnieju. Mam nadzieję, że z rundy na rundę będę grać coraz lepiej – dodała.

Jak szanse Igi w Australian Open ocenia jej tata, Tomasz Świątek?

Do rozpoczętych zmagań w Melbourne - za sprawą paryskiego sukcesu – Iga Świątek przystąpiła jako jedna z faworytek imprezy. Czy wyczuwa presję ze strony otoczenia?

Tomasz Świątek, tata młodej tenisistki zdradził w naszym studiu, że Iga sama nałożyła na siebie dużą presję.

- Wiem, że ma ambicje pójść wyżej lub dojść do tego samego etapu, czyli do czwartej rundy – mówił Tomasz Świątek. - Pierwszy turniej, który był przed Australian Open, pokazał, że ona musi wejść w ten rytm turniejowy. Powiedzmy szczerze, o jeden mecz troszeczkę za mało pograła. Mam nadzieję, że się rozkręci – dodał.

Z kolei Joanna Sakowicz–Kostecka podkreśliła, że podczas Australian Open każdy ze sportowców chce się pokazać od jak najlepszej strony.

- Turniej wielkoszlamowy kreuje nowych mistrzów. To są globalne imprezy, którymi interesuje się cały świat, dlatego tenisistom zależy, by jak najlepiej się pokazać w trakcie tych największych 4 imprez sezonu – zaznaczyła tenisistka.

Polacy na Australian Open

W Australian Open oprócz Igi Świątek Polskę reprezentują dwaj tenisiści: Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak, który niestety odpadł już z turnieju.

- Przegrał 0:3. Trzeba powiedzieć, że nie był faworytem tego spotkania. Co prawda Miomir Kecmanović jest młodszym zawodnikiem od Kamila, ale jest dużo bardziej doświadczony na tym wyższym poziomie - mówiła komentatorka sportowa.

- Natomiast z niecierpliwością czekamy na występ Huberta Hurkacza, który dzisiaj rozegra swój pierwszy mecz ze Szwedem Mikaelem Ymerem. W przeciwieństwie do Kamila, który nie był faworytem, Hubert nim jest. Natomiast oczywiście to nie jest tak, że już wpisujemy jego nazwisko w kolejną część drabinki. Można powiedzieć, że Szwed w swoim kraju jest teraz największą nadzieją, więc jest na nim dosyć spora presja. Będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony – dodała.

Trzymamy zatem kciuki za naszych tenisistów. Przypomnijmy, że w kolejnym spotkaniu w Melbourne Iga Świątek zmierzy się z Włoszką Camilą Giorgi. Transmisje wszystkich meczów z Australian Open można oglądać w Eurosporcie i Eurosport Player.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: PAP

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości