Newsy

Audioriver odwołany. Co z Pol'and'rock, Orange Warsaw, Open'er i innymi festiwalami? Gdzie i kiedy się odbędą?

Newsy

Hollie Fernando/Getty Images

Pandemia zmieniła wiele naszych zwyczajów i upodobań - w tym udział w wydarzeniach kulturalnych. Zamknięte przez prawie rok kina i teatry, odwołane lub przeniesione do sieci koncerty i spektakle - to nowa rzeczywistość, w której wielu z nas nie do końca potrafiła się odnaleźć. Jak będzie z tegorocznymi festiwalami?

Pol'and'rock Festival

Kiedy fani Jurka Owsiaka pytali, czy tegoroczna edycja festiwalu w Kostrzynie nad Odrą się odbędzie, ten nie pozostawił złudzeń.

Tak, w pełni sił przygotowujemy się do 27. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, czyli Pol'and'Rock Festival

- podkreślił. W wydanym oświadczeniu znalazła się także informacja o twórcach, którzy wystąpią podczas Pol'and'rock Festival: - Wszystkie zespoły, które miały przyjechać do Polski ze świata, oprócz gości z Australii King Gizzard and the Lizard Wizard potwierdziły swoją obecność. Wszystkie polskie zespoły także zrobiły to samo - zapewnił Owsiak. Jak wyobraża sobie zorganizowanie festiwalu w czasie pandemii? Do tego przydatne okazały się doświadczenia, które zebrali w trakcie organizacji 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: - Chociażby w czasie 29. Finału WOŚP, w czasie lockdownu, który obejmował całą Polskę, skorzystaliśmy z wprowadzonych w grudniu przepisów - wyjaśniał.

- Wprowadziliśmy jako Fundacja jeszcze bardziej surowe kroki, ponieważ wszystkie osoby (...) miały przeprowadzone testy, badanie temperatury (...)- kontynuował Owsiak w oświadczeniu. - Do dzisiaj nie otrzymaliśmy też żadnego zgłoszenia zachorowania po zorganizowanych przez wydarzeniach - Najpiękniejszej Domówce Świata i 29. Finale WOŚP. Mówiąc krótko – było bezpiecznie - zaznaczył.

Wygląda więc na to, że Pol'and'rock Festival odbędzie się zgodnie z planem, w dniach 29-31 lipca 2021 roku.

Orange Warsaw Festival

Największy festiwal muzyczny w Warszawie w ubiegłym roku został odwołany, jednak organizatorzy zapewniali, że odbędzie się w tym roku, podano nawet datę: 4-5 czerwca 2021. Bilety z edycji 2020 zachowały ważność, do tego organizatorzy zapowiadali, że oprócz gwiazd, które potwierdziły swój udział w ubiegłorocznym festiwalu, zaproszą także kolejnych artystów. Niestety, dziś już wiemy, że OWF został przełożony na 2022 rok - tak jak poprzednio wszystkie zakupione dotychczas bilety pozwolą na wzięcie udziału w nadchodzącej edycji, a najważniejsi artyści już potwierdzili swój udział w wydarzeniu.

Orange Warsaw Festival odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2022 roku.

Open'er Festival

Na jeden z największych w Polsce festiwali muzycznych czekają fani nie tylko w kraju, ale także za granicą. Jak zapewniają w oświadczeniu twórcy Open'er Festival, wydarzenie w tym roku się odbędzie, choć na chwilę obecną nie wiemy jeszcze, w jakiej formie.

Scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy

- czytamy w opublikowanym na stronie festiwalu oświadczeniu.

Fanów wydarzenia zapewniono, że w ciągu najbliższych kilku tygodni przedstawią plan wydarzenia i ujawnią, jak będzie wyglądała tegoroczna edycja. Na razie jedno jest pewne: Open'er Festival odbędzie się w dniach 30 czerwca- 3 lipca 2021 roku.

Audioriver odwołany

Podobnie jak w przypadku Opener'a, tak i organizatorzy festiwalu w Płocku podkreślali, że dokładali wszelkich starań, aby festiwal się odbył , ale ostatecznie musieli go przesunąć na kolejny rok. Decyzję swoją uzasadnili w oficjalnym komunikacie udostępnionym na Facebooku. Przyznali, że trudno jest zorganizować wydarzenie na dotychczasową skalę z obowiązującym limitem osób. Ponadto podkreślili, że trudno jest im wyobrazić sobie sprawdzanie szczepień wszystkich uczestników, a także wymaganie od nich, by w upalne dni nosili maseczki. Poza tym ze względu na ciągle zmieniające się zasady podróżowania i zmiany w kalendarzach artystów, trudno jest mieć pewność, komu uda się dotrzeć do Polski i wystąpić w terminie. Data przyszłorocznego festiwalu Audioriver to 29-31 lipca 2022 roku.

Fest Festival

Organizatorzy Fest Festivalu w ubiegłym roku poinformowali fanów o przeniesieniu wydarzenia na 2021 rok i od tamtej pory konsekwentnie publikują kolejne informacje na temat line-up'u i kolejnych artystów potwierdzających swój udział. Wiadomo, że z planowanych w edycji 2020 3 dni festiwalu zrobiły się 4, zapowiada się więc naprawdę potężna muzyczna uczta, która jak zwykle odbędzie się w Parku Śląskim w Chorzowie. W tym roku Fest Festival zaplanowano na 11-14 sierpnia.

Jarocin Festiwal

Nieco ponad 2 tygodnie temu organizatorzy jednego z najbardziej kultowych festiwali muzycznych w Polsce poinformowali, że kolejna edycja odbędzie się w dniach 16-18 lipca 2021 roku. Bilety trafiły już do sprzedaży, a twórcy Jarocin Festival publikują kolejnych artystów, którzy dołączają do line-up'u.

Olsztyn Green Festival

Kiedy organizatorzy Olsztyn Green Festival informowali o przełożeniu wydarzenia, zapewnili, że w 2021 roku z pewnością się ono odbędzie. Na swoich profilach na portalach społecznościowych regularnie publikują kolejne informacje o zespołach i wokalistach, którzy zapowiadają i potwierdzają swój udział w tegorocznej edycji, jeśli więc sytuacja w kraju nie zmieni się, to w dniach 13- 15 sierpnia na plaży nad jeziorem Ukiel w Olsztynie odbędzie się kolejna odsłona Olsztyn Green Festival.

Zobacz wideo: Coachella 2021 została oficjalnie odwołana

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości