Anna Mierzejewska, nowa naczelna Playboya: "Kobieta w ciąży jest seksowna, też uprawia seks!"

Newsy

Aktualizacja:

Anna Mierzejewska ma 27 lat i właśnie została naczelną magazynu "Playboy Polska". To pierwszy przypadek w polskiej edycji "Playboya", kiedy na stanowisku redaktora naczelnego pojawiła się kobieta. W jakim kierunku pójdzie teraz "Playboy"? Jakie zmiany zostaną wprowadzone? Anna Mierzejewska była gościem w studiu Dzień Dobry TVN i opowiedziała o swoich planach.

Zobacz też:

Otwarty związek – czy to w ogóle ma szansę się udać?

Anna Mierzejewska - pierwsza kobieta, która została naczelną polskiego Playboya

O zmianie redaktora naczelnego w magazynie "Playboy Polska" poinformowano za pomocą Instagrama. Anna Mierzejewska jako pierwsza kobieta w Polsce została redaktor naczelną pisma. To prawdziwy przełom!

To już oficjalne! Mamy nową naczelną - pierwszą kobietę na tym stanowisku w Polsce! Przedstawiamy Annę Mierzejewską, która przywita się z Wami oficjalnie jutro w numerze lipcowym - czytamy na Instagramie.

Kim jest Anna Mierzejewska?

Anna Mierzejewska ma 27 lat, pochodzi z Olsztyna. Jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała m.in. w drukowanych oraz internetowych wydaniach magazynów Cosmopolitan i Joy.

Anna Mierzejewska była gościem w studiu Dzień Dobry TVN:

Playboy będzie nadal dla mężczyzn. Zawsze był dla mężczyzn i nadal będzie dla mężczyzn, ale też dla odważnych kobiet. Sama czytałam Playboya, więc wiedziałam, że takich kobiet jak ja jest więcej - mówiła Anna Mierzejewska.

Jak Mierzejewska zareagowała na propozycję zostania naczelną Playboya?

Kiedy dowiedziałam się o propozycji, spadłam z krzesła! (...) Ja czuję, że stoję przed wyzwaniem. (...) Mam wrażenie, że idziemy w za duże ekstrema. Uważamy, że jeżeli tekst napisała feministka, to Playboy nie jest już męski.

Teraz erotyka jest wszędzie, a ja chciałabym żeby w Playboyu była seksualność. Chciałabym pokazać, że kobieta w ciąży jest seksowna, że też uprawia seks (...) to jest naturalna kolej rzeczy, nie widzę w tym nic kontrowersyjnego i czegoś odbiegającego - dodała Mierzejewska.

"Playboy zawsze był, jest i będzie magazynem dla mężczyzn"

„Playboy” od zawsze kojarzył się z siłą wprowadzającą zmiany. Kobieta na stanowisku naczelnej tego tytułu jest więc naturalną koleją rzeczy (...) Playboy zawsze był, jest i będzie magazynem dla mężczyzn. Jednak do tej przestrzeni zaproszę odważne kobiety - takie, które lubią kobiece piękno i lubią na nie patrzeć, które chcą pisać - powiedziała w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Nowym hasłem magazynu "Playboy Polska" od teraz będzie SEKS.MISJA.

Więcej:

Mój partner nie chce ze mną uprawiać seksu! Co robić?