Brytyjscy ratownicy znieśli bernardyna z najwyżej góry w Anglii. Ile kilogramów musieli udźwignąć?

Newsy

marcinm111/ Getty Images

W Wielkiej Brytanii doszło do niecodziennej akcji: 16-osobowa ekipa ratunkowa zniosła ze szczytu Scafell Pike suczkę o imieniu Daisy. Bernardynka z uwagi na stan musiała być transportowana na noszach.

Niezwykła akcja ratunkowa

Bernardyny na co dzień są wykorzystywane w ratownictwie górskim. Tym razem, to ich przedstawicielka potrzebowała pomocy. Suczka o imieniu Daisy upadła w piątek podczas schodzenia ze szczytu Scafell Pike w Kumbrii w Anglii. 16-osobowa ekipa ratunkowa znosiła ważącego 55 kilogramów psa na noszach. Jak czuje się teraz Daisy?

Dobrze się wyspała, chrapiąc trochę głośniej niż zwykle (…). Najwyraźniej czuje się trochę winna i trochę zawstydzona, że osłabiła wizerunek swoich kuzynów skaczących przez alpejskie śniegi z beczkami brandy na szyjach

- stwierdzili ratownicy z Wasdale Mountaing Rescue Team.

Ratunek dla "Ryski"

W Polce kilka lat temu także miała miejsce podobna sytuacja. Nieodpowiedzialni turyści zabrali wówczas ze sobą kundelka na Rysy, a następnie go porzucili. Historia miała na szczęście dobre zakończenie. Psa uratowała grupa innych turystów, którzy nieśli zwierzę na rękach przez 10 godzin, a potem przez całą noc pilnowali go w schronisku nad Morskim Okiem. Ostatecznie adoptowali psinkę, której dali na imię „Ryska”.

Jak nauczyć psa spacerować na luźnej smyczy? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Gwiazdy, które przygarnęły zwierzęta ze schroniska. W tych psiakach trudno się nie zakochać

Biega, by ratować bezdomne czworonogi. "Praca, którą wykonuje Arek, oznacza bardzo dużo dla psów"

Pasy dla psa do samochodu – jak bezpiecznie przewieźć pupila?

Autor: Anna Korytowska