Newsy

Nie żyje Andrzej Tomecki. Znamy już datę i miejsce pożegnania aktora

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Facebook
płonąca świeczka

Nie żyje Andrzej Tomecki. Aktor występował głównie na deskach teatru, ale szerszemu gronu widzów dał się poznać w serialu "Dom" czy "07 zgłoś się". O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich. - Będzie nam Ciebie bardzo brakować - czytamy w oficjalnym komunikacie. Znane są już szczegóły pogrzebu.

Andrzej Tomecki nie żyje. Kiedy odbędzie się pogrzeb?

Wiadomość o śmierci Andrzeja Tomeckiego pojawiła się na facebookowym profilu Związku Artystów Scen Polskich. Aktor zmarł 2 czerwca. Miał 90 lat. Jak czytamy w komunikacie, "odszedł niespodziewanie", a przedstawiciele branży filmowej wspominają go "jako skromnego i wspaniałego kolegę".

- Andrzeju, będzie nam Ciebie bardzo brakować, jednak Twój głos i Twoje role dubbingowe zostaną z nami na zawsze. (...) Znamienity aktor teatralny, filmowy oraz dubbingowy. Piosenkarz i esperantysta, rodowity warszawiak i powstaniec warszawski - opisuje zmarłego artystę sekcja dubbingowa ZASP-u.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Pogrzeb Andrzej Tomeckiego ma odbyć się 14 czerwca o godz. 13 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie. Mowę pożegnalną wygłosi Tomasz Marzecki.

Andrzej Tomecki - kariera aktorska

Andrzej Tomecki w 1956 roku ukończył warszawską PWST. Jego umiejętności aktorskie można było podziwiać głównie na deskach teatru. Grał w stołecznym Teatrze Powszechnym, Teatrze Rampa oraz Teatrze Syrena.

Dodatkowo przyjmował epizodyczne role w popularnych serialach, między innymi w "07 zgłoś się" czy w "Domu". Artysta szlifował również swój talent wokalny. Dekadę po ukończeniu studiów otrzymał nagrodę publiczności na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Śpiewał w języku esperanto i koncertował po całym świecie z pieśniami o Warszawie. Wystąpił w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Skandynawii i wielu krajach Europy Zachodniej.

W trakcie emerytury realizował się jako aktor dubbingowy i podkładał głos do popularnych gier komputerowych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Joshua Alzate/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości