Newsy

"Ameryka Express 2" już za nami. Która para wygrała szalony wyścig?

Newsy

Aktualizacja:

Rywalizacja w "Ameryce Express 2" dobiegła końca. O pierwsze miejsce ubiegały się trzy pary. Finałowy odcinek dostarczył wielu emocji, a rywalizacja wycisnęła z uczestników ostatnie poty. Która para uderzyła w dzwon zwycięstwa?

"Ameryka Express 2" - czas na finał!

W wielkim finale programu "Ameryka Express 2" o zwycięstwo walczyły 3 pary: Grzegorz Collins i Rafał Collins, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska oraz Paweł Deląg i Dariusz Lipka. Daria Ładocha, jak zawsze, przygotowała misje specjalne.

Pod koniec pierwszego dnia, do ostatniego wyścigu zakwalifikowały się tylko dwie drużyny. Przedfinałowa misja była bardzo przyjemna - tak przynajmniej twierdziły Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska. Uczestnicy musieli zażyć leczniczej kąpieli w wulkanicznym błocie El Totumo, czyli najmniejszym wulkanie w Kolumbii. Wszystko byłoby bardzo relaksujące, gdyby nie to, że zebranym na ciele błotem musieli zapełnić całe wiadro.

Zobacz także:

Bracia Collins w "Ameryka Express 2". "Ten program wyciągnie z ciebie wszystkie emocje, dobre i złe"

Po szybkiej kąpieli w jeziorze uczestnicy ruszyli do malowniczej Cartageny, gdzie Paweł i Darek w punkcie kontrolnym pożegnali się z wyścigiem tuż przed finałową rozgrywką. Pozostałe pary noc przed wielkim finałem spędziły w luksusowym hotelu.

Pierwsze zadanie ostatniego dnia wyścigu Ameryka Express polegało na zebraniu wszystkich składników potrzebnych do wykonania tradycyjnego dla Ameryki Południowej dania o nazwie arepa de huevo. Natychmiast po wykonaniu kolumbijskich bułeczek pary musiały odnaleźć hasło, dzięki któremu mogły wsiąść do motorówek i udać się w kierunku kolejnej misji.

Zobacz także: Aleksandra Domańska już tak nie wygląda. Zobacz metamorfozę aktorki. "Księżna Diana"

Szybkie łodzie zawiozły finalistów programu na karaibską plażę, na której Daria sprawdziła sprawność fizyczną uczestników. Prosto z plaży Karolina i Martyna oraz bracia Collins wylądowali w środku miasta, gdzie musieli sprzedawać lody, przejść się z koszem owoców na głowie i odnaleźć klucz do apartamentu, gdzie był ukryty ostatni Amulet w tym sezonie.

Kto wygrał "Amerykę Express 2"?

Szalona gonitwa trwała dalej! Bieg po zakorkowanej Cartagenie w poszukiwaniu kolejnych wskazówek dotyczących lokalizacji mety był najbardziej wyczerpującym fizycznie i psychicznie zadaniem w całej serii.

Czuję, że będę płakać

- powiedziała Daria Ładocha ogłaszając finałową misję.

W końcu, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska odnalazły prowadzącą i uderzając w dzwon ogłosiły zwycięstwo w kolejnej edycji programu Ameryka Express. Część wygranej przekazały na fundację braci Collins.

Z ostatnią czwórką „Ameryka Express” połączyliśmy się po tuż po finale w wideorozmowie na żywo. Finaliści opowiedzieli o pikantnych szczegółach. Karolina przyznała nawet, że w Ameryce przytyła 7 kilogramów. Co jeszcze zdradziła? Obejrzyjcie całą rozmowę:

Emocje w półfinale "Ameryki Express 2"

Półfinał programu "Ameryka Express" rozbudził w uczestnikach ducha walki. O wejście do finału rywalizowały 4 pary: Paweł Deląg i Dariusz Lipka, Małgosia Heretyk i Ernest Musiał, Grzegorz Collins i Rafał Collins, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska. Do gry o amulet zakwalifikowali się Grzegorz Collins i Rafał Collins oraz Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska. Konkurencja odbyła się w miasteczku Aracataca, w którym urodził się słynny pisarz Gabriel Garcia Marquez. Uczestnicy musieli podczas wieloetapowej rozgrywki odnaleźć polskie wydanie "Stu lat samotności" , czyli słynnej powieści kolumbijskiego noblisty. Matematyczne wyzwanie nie było proste. Finalnie jako pierwsze prawidłowy wynik równania podały modelki. Karolina i Marta pokonały braci Collins. Po grze wszyscy ruszyli w dalszą drogę. Następnego dnia rano pary musiały wykonać misję, która polegała na jak najdokładniejszym odmierzeniu wagi soli wydobytej z jeziora ...

Zobacz także: Marcin Prokop w #hot16challenge2: "Bohaterem możesz zostać ty, nie musisz walczyć z ostrym cieniem mgły"

Kolejny sms od prowadzącej oznaczał następne zadanie. Aby zameldować się na mecie wystarczyło przekonać mieszkańca Baranquilla, żeby oddał parze własną koszulkę z logo ulubionej, miejscowej piłkarskiej drużyny. Uczestnicy użyli swoich zdolności, aby zdobyć potrzebne ubrania.

Na mecie 12. odcinka jako pierwsi zameldowali się bracia Collins. Zaraz po nich pojawiły się modelki. Małgosia i Ernest byli trzeci. Paweł i Darek przybyli na końcu, ale ich koszyki z solą ważyły więcej. Małgosia Heretyk i Ernest Musiał musieli pożegnać się z programem.

Uczestnicy "Ameryki Express 2"

W drugiej edycji "Ameryki Express" mogliśmy oglądać zmagania gwiazd takich jak:

  • Paweł Deląg (aktor) z Dariuszem Lipką
  • Karolina Pisarek (modelka i uczestniczka programu "Top Model") z Martyną Gajewską-Komorowską
  • Grażyna Wolszczak (aktorka) z synem Filipem Sikorą
  • Iwona Burnat (uczestniczka programu "Żony Hollywood") z mężem Reggiem Benjaminem
  • Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał (aktorzy serialu "19+")
  • Patrycja Markowska (piosenkarka) z Żanetą Luberą
  • Marcin Różalski (bokser) z Bartoszem Fabiańskim (zawodnik mieszanych sztuk walki)
  • Grzegorz i Rafał Collins (bracia znani z programu "Odjazdowe bryki braci Collins")

Prowadzącą program była Daria Ładocha – zwyciężczyni drugiego sezonu "Agent – Gwiazdy".

Trasa wyścigu gwiazd biegła przez Gwatemalę oraz Kolumbię. Uczestnicy musieli zmierzyć się ze swoimi słabościami i wykazać wytrwałością, ponieważ zarówno trasy, jak i zadania były bardzo wymagające i zarazem męczące.

Wszystkie odcinki "Ameryki Express 2" możesz obejrzeć na player.pl. Linki do wszystkich odcinków znajdziesz w tym artykule.

Zobacz co Karolina Pisarek powiedziała o swojej towarzyszce niezwykłej przygody.

Zobacz też:

Olga Bołądź o swojej roli w "Motywie": "Bardzo lubię postać, którą stworzyłam"

Z Zofią Domalik o aktorstwie, która ten zawód ma we krwi. "Marzy mi się, żeby zagrać kiedyś silną, niezwykłą kobietę" [WYWIAD]

Karolina Gruszka o życiu w czasie pandemii. „Trzeba znaleźć złoty środek, żeby nie zwariować w tym wszystkim”

Autor: Jola Marat

Źródło: amerykaexpress.tvn.pl

Pozostałe wiadomości