Newsy

Rusza 6. sezon programu "MasterChef Junior". "W tej edycji wszyscy będziemy przecierać oczy ze zdumienia"

Newsy

MasterChef Junior to program uwielbiany przez młodych widzów. 7 marca zostanie wyemitowana w TVN jego szósta edycja. Drzwi do świata kulinarnych przygód otworzą się dla siedemnastu szczęśliwców, których umiejętności ocenią: Ania Starmach, Michel Moran i Mateusz Gessler. W piekielnie trudnych konkurencjach wsparciem dla zawodników będą z kolei: Roksana Węgiel, Robert Makłowicz oraz Przemysław Klima. W "MasterChef Junior" nawet dorosły może poczuć się jak dziecko!

6. sezon programu MasterChef Junior - uczestnicy

- Największą siłą nowej, czyli szóstej edycji Masterchefa Juniora są jego bohaterowie - dzieci. Jeszcze nigdy nie mieliśmy grupy tak zdolnych, odważnych, bezkompromisowych i otwartych na świat kucharzy. Fantastycznie się z nimi pracowało i na pewno będzie się ich świetnie oglądać. Oczywiście zachowują się też jak "normalne" dzieci: strasznie rozrabiają, czasem się popłaczą, gdy im coś nie wychodzi, ale w jednej sekundzie potrafią się pozbierać, dokończyć potrawę i na koniec wygłosić do jurorów coś tak zaskakującego i mądrego, że... wszyscy przecieraliśmy oczy ze zdumienia! - powiedziała Ewa Leja, producent "MasterChef Junior".

Choć przesłuchania do programu tym razem odbyły się drogą internetową, na castingi zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów. Jurorzy spośród setek chętnych wybrali aż siedemnastu młodych kucharzy, którzy zmierzą się w walce o kulinarne marzenia i tytuł szóstego MasterChefa Juniora. To będzie pełna szalonych przygód rywalizacja po fascynujących smakach świata.

Ciasta z warzyw, dania kuchni włoskiej, halibut, owoce morza czy polędwica Wellington to tylko niektóre z tematów konkurencji, które przygotowali jurorzy. Jednym z wyzwań będzie także stworzenie trzech dań z sosami – angielskim, berneńskim i beszamelowym.

Zawodnicy zmierzą się też w konkurencji drużynowej pod okiem szefa – Krzysztofa Żurka – w restauracji "Trzy rybki" w Krakowie. Zadaniem kucharzy będzie przygotowanie menu degustacyjnego dla najbardziej surowych gości, czyli swoich rodziców. Pretendenci do zwycięstwa wesprą także tych, którzy walczą obecnie na pierwszej linii frontu. Wyjątkowe dania otrzymają zarówno lekarze, pielęgniarki, jak i ratownicy medyczni.

- W tym roku casting zaczęliśmy bardzo późno, bo do końca nie było wiadomo, czy zdołamy wyprodukować tak trudny program w czasie pandemii. Wybrane dzieci znaliśmy tylko z rozmów internetowych, ich dania sprawdzaliśmy, pytając się ich najbliższych, czy to naprawdę dobre! Najlepsi kandydaci przyjechali do Krakowa z rodzicami, mieszkali w miejscu, z którego nie mogli wychodzić nigdzie poza studiem Masterchefa i miejscem szkoleń! Rynek Główny widzieli tylko raz, kiedy nagrywaliśmy odcinek w otwartej wyłącznie na potrzeby zdjęć restauracji. Co kilka dni z duszą na ramieniu robiliśmy wszystkim dzieciom, rodzicom, członkom ekipy i jurorom testy. Nikt nie zachorował. I gdyby nie odcinek, w którym dzieci gotowały obiad dla medyków z jednego z krakowskich szpitali, to można by pomyśleć, że cała seria była nagrywana przed albo po pandemii - stwierdziła Ewa Leja.

6. sezon programu MasterChef Junior - goście

W kuchni MasterChefa Juniora nie zabraknie wizyt kulinarnych autorytetów. Robert Makłowicz wcieli się w przewodnika po najsmaczniejszych zakątkach świata, zaś zdobywca gwiazdki Michelina, Przemysław Klima, przeprowadzi popisowy masterclass z kuchni nowoczesnej. Pod okiem Beaty Śniechowskiej, zwyciężczyni 2. edycji "MasterChefa", uczestnicy serwować będą steki, również w wersji wegetariańskiej. Niespodzianką okaże się wizyta Roksany Węgiel. Młoda wokalistka śpiewająco wesprze swoich rówieśników podczas przyrządzania bezy Pavlovej. Pojawią się także finaliści ostatniej edycji "MasterChefa", czyli Ola Juszkiewicz, Sylwia Garska-Chmarycz i Rafał Fidyt. Zawodnicy w umiejętny sposób będą musieli przygotować potrawę surf&turf, łącząc mięso z rybą lub owocami morza.

Natalia Paździor, Julia Cymbaluk, Bartosz Kwiecień, Paulina Foremny i Gaja Suchocka poznali już smak wygranej. Kto dołączy do tego wyjątkowego grona i zostanie szóstym najlepiej gotującym dzieckiem w Polsce?

- Wygra najlepszy kucharz, ale na uwagę zasługują wszyscy, bo oglądając tę edycję "MasterChefa Juniora" bawimy się razem z nimi i razem z nimi wierzymy, że wszystkie przeszkody można pokonać. W kuchni i w życiu - podsumowała Ewa Leja.

6. sezon MasterChef Junior - co wydarzy się w programie?

W Dzień Dobry TVN gościła Gaja Suchocka , która wygrała 5. edycję MasterChef Junior, w towarzystwie jurorów - Mateusza Gesslera i Michela Moran. Nasi goście zdradzili, czego możemy spodziewać się po kolejnej edycji show TVN.

- Myślę, że te dzieci były bardziej dojrzałe i miały zapał oraz energię do gotowania. Zabawa zabawą, ale ich poziom gotowania był bardzo wysoki - powiedział Mateusz Gessler, juror programu MasterChef junior.

- Myślę, że te dzieci są cwane i oglądały poprzednie edycję. Dzieci w tym roku miały niesamowity moment, bo były skupione na tym, co robią. Miałem wrażenie, że wykorzystują te czas w 100% - dodał.

Michel Moran zauważył, że uczestnicy MasterChefa Junior w pełni oddali się swojej pasji, zwłaszcza ze względu na trwającą pandemię.

- Dzieci były zamknięte były w domu, a nagle znalazły się w kuchni. Była presja i ciśnienie, ale mogły zapomnieć o tym, co dzieje się dookoła. I te dzieci nas naprawdę zaskoczyły. Cała sytuacja sprawiła, że to wyjątkowa edycja - powiedział.

Gaja Suchocka nie ma wątpliwości, że gotowanie to kierunek, któremu chce poświęcić swoje życie.

- To, co chcę robić w życiu. Ten program nauczył mnie nowych rzeczy w gotowaniu. Ale też dał mi więcej zapału do gotowania - mówiła zwyciężczyni 5. edycji programu.

6. sezon programu MasterChef Junior - gdzie i kiedy oglądać

Emisja 1. odcinka już w niedzielę 7 marca o godz. 20:00 w TVN.

>>> Zobacz także:

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach w intymnym wywiadzie. "Pisałam tekst i płakałam"

Jacek Rozenek wraca do sprawności po udarze mózgu. "Lekarze mówili, że umiera i nie przeżyje nocy"

Przemek Kossakowski spaceruje z mamą po gdyńskiej plaży. "Nie dość, że taki piękny chłopak urósł, to jeszcze czytający i mądry"

Autor: Iza Dorf

Źródło: TVN

Pozostałe wiadomości