Newsy

500 plus na każde dziecko! Prezydent podpisał ustawę

Newsy

Aktualizacja:
fot.greg801/Getty Imkages

Prezydent podpisał nowelizację ustawy, zgodnie z którą prawo do świadczenia 500 plus będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18 lat. Zmiana wchodzi w życie od lipca 2019 r.

Wnioski można składać w wersji papierowej lub elektronicznie

Wniosek świadczenie na nowych zasadach, czyli bez kryterium dochodowego, będzie można składać w dwóch formach: w wersji papierowej – od 1 sierpnia 2019 r., a w wersji elektronicznej – od 1 lipca 2019 r.

Świadczenie już od 1 lipca

W przypadku złożenia wniosku w okresie lipiec-wrzesień 2019 r. świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r. Złożenie wniosku po 30 września 2019 r. oznaczać będzie przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania za miesiące minione, tj. lipiec i sierpień.

Więcej: 500 plus na pierwsze dziecko – co się zmieni w tym roku? Od kiedy wypłaty? Kiedy trzeba złożyć wniosek?

Program w nowej odsłonie obejmie 6,8 mln dzieci.

Rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus" także na pierwsze i jedyne dziecko to jeden z projektów wchodzących w skład tzw. nowej piątki PiS.

Pieniądze trafią bezpośrednio do rodzin

Kolejne pieniądze budżetowe trafią bezpośrednio do polskich rodzin wychowujących dzieci - powiedział w czwartek, po złożeniu podpisu pod ustawą rozszerzająca program "Rodzina 500 plus", prezydent Andrzej Duda. Każda rodzina wychowująca dziecko otrzyma wsparcie od państwa - akcentował.

Zobacz też: Senat poparł rozszerzenie programu "500 plus" na pierwsze dziecko. Rafalska: "To znakomita informacja dla nas" >>> 

"Zawsze mówię, że jednym z najważniejszych celów, jakie stawiałem sobie ubiegając się o urząd prezydenta było to, by jakość życia zwykłej polskiej rodziny podniosła się w wyniku działań, które razem – wierzyłem w to głęboko – z większością parlamentarną i rządem, jako prezydent będą mógł prowadzić" – powiedział prezydent.

"Zawsze mówię, że jeśli będę mógł usłyszeć na koniec swojej prezydenckiej służby, od zwykłej polskiej rodziny, że ta jakość życia się podniosła, że jest lepiej, że żyje im się bezpieczniej, spokojniej, że są krótko mówiąc bardziej zamożni, że żyją wygodnie, to uznam, że główny cel, jaki mi przyświecał został zrealizowany" – dodał.

Andrzej Duda ocenił, że podpisana przez niego ustawa "przybliża do celu, który sobie postawił i który stara się realizować".

Zobacz też: Sara Boruc pokazała twarz synka i zdradziła szczegóły porodu! "Artur nie puścił mnie nawet na moment" >>> 

Źródło: PAP

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości