Newsy

29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ile udało się zebrać?

Newsy

Aktualizacja:
Jerzy Owsiak ogłosił, ile WOŚP zebrała podczas 29. finału

Podczas 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 210 milionów złotych! To absolutny rekord. Pieniądze zostaną przeznaczone na odziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - ile udało się zebrać?

Mimo że tegoroczny finał - 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod koniec stycznie, to wszystkie zebrane pieniądze udało się zsumować dopiero teraz.

Po raz kolejny Polacy pokazali, że mimo bardzo trudnego roku, że potrafią być bardzo hojni. Podczas konferencji Jurek Owsiak ogłosił, że na konto fundacji wpłynęło 210 813 830,10 złotych! To absolutny rekord!

- 210 mln 813 tys. 830 zł i 10 groszy. Wielkie dzięki! Hej, Polacy, bądźcie z siebie dumni. Hej, rodacy na całym świecie - mówił Owsiak.

Warto dodać, że aż 65 proc. tej kwoty to wpłaty online, a 35 proc. to pieniądze zebrane do puszek.

W ubiegłym roku Polacy wrzucili do puszek WOŚP lub wpłacili na konto orkiestry łącznie prawie 187 milionów zł. Od początku działalności na sprzęt i programy medyczne WOŚP zebrała 1 mld 330 mln zł.

Jurek Owsiak podczas konferencji zapowiedział, że kolejny 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 r.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Pieniądze, które udało się zebrać podczas tegorocznego finału, trafią na odziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Fundacja zakupi za nie m.in. zestawy endoskopów laryngologicznych, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory oraz polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

J. Owsiak: Ludzie pokazali, że na przekór pandemii chcą być ze sobą

Zobacz także:

Koło Gospodyń Wiejskich z Rybna Wielkiego pomaga Oldze chorej na SMA. Jak wesprzeć ich akcję?

Jak długo zarażamy koronawirusem? "Objawy nie zawsze oznaczają zakaźność"

Z niewyjaśnionych przyczyn straciła włosy. "Komfort, który dawała mi peruka, był tylko pozorny. Czułam, że nie jestem sobą"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości