Newsy

We wtorek w całym kraju zawyją syreny. Jaki jest powód?

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
tvn24.pl/Państwowa Straż Pożarna
Straż

We wtorek, 27 września o godzinie 18:00 w całej Polsce usłyszymy syreny. - Zachęcamy również inne służby do dołączenia do tej akcji - czytamy w komunikacie Państwowej Straży Pożarnej. Skąd decyzja o włączeniu sygnałów dźwiękowych?

Dlaczego wyją syreny we wtorek, 27 września 2022?

We wtorek, 27 września o godz. 18:00 w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie naszego kraju zostaną włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.

Zobacz wideo: Żałoba

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Oddamy hołd naszemu koledze druhowi OSP Balice, który odszedł na wieczną służbę, ratując ludzkie życie. Zachęcamy również inne służby do dołączenia do tej akcji. Cześć Jego pamięci! - czytamy w komunikacie Komendy Głównej PSP.

Balice: Strażak zginął w wypadku

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak informuje tvn24.pl, strażacy zabezpieczali miejsce zderzenia bmw z łosiem ok. 3 km od bramek na autostradzie A4 pod Krakowem. Trzej druhowie OSP Balice, biorący udział w akcji, zostali potrąceni przez nadjeżdżający samochód. Jeden z nich poniósł śmierć, a dwoje zostało rannych. 38-latek - mimo reanimacji - zmarł na miejscu. Strażaczka ciężko ranna trafiła do szpitala. Według nieoficjalnych ustaleń to żona strażaka, który zginął. Stan trzeciego druha jest dobry, przebywa w domu. 

- Po raz kolejny, ratownik, wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poniósł najwyższą ofiarę. Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego druha oraz poszkodowanych strażaków OSP - przekazano.

Więcej informacji na temat wypadku znajdziesz na stronie TVN24.

Zobacz wideo: Strażak z pasją bez granic

Strażak z pasją bez granic
Strażak z pasją bez granic Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn24.pl/Państwowa Straż Pożarna

Źródło zdjęcia głównego: Patryk_Kosmider/Getty Images

Pozostałe wiadomości