Newsy

12-letni raper z Torunia nagrał kawałek o podatku cukrowym. Poznajcie Zgredkkka

Newsy

Tymon Dyduła ma 12 lat i już może pochwalić się pierwszymi sukcesami na YouTube. Przy pomocy wujka młody raper stworzył protest song, w którym poruszył temat podatku cukrowego. Żartobliwy utwór cieszy się coraz większą popularnością w sieci.

Zgredekkk i jego "Podatek cukrowy"

Od początku tego roku w Polsce obowiązuje podatek cukrowy. Ceny słodzonych napojów poszły mocno w górę, a to nie spodobało się wielu Polakom. Młody raper z Torunia, Zgredekkk, nagrał oficjalny protest song, w którym skomentował kontrowersyjny podatek.

Utwór stworzyli wspólnie Tymon Dyduła, bo tak naprawdę nazywa się początkujący raper, z wujkiem Wiktorem. Piosenka "Podatek cukrowy" powstała w czasie ferii zimowych u babci. Wtedy też okazało się, ze Tymek jest bardzo utalentowany. Chłopak spontanicznie ułożył wpadający w ucho refren. Warto dodać, że Zgredekkk nie zajmował się wcześniej muzyką. Jego wujek Wiktor ma już za to pewne doświadczenie w produkcji.

- Na razie zajmuje się tym amatorsko. Chciałbym to robić profesjonalnie. Takie okazje potrafią mnie rozwinąć, więc stwierdziliśmy przy zabawie, że stworzymy razem taką piosenkę - mówi.

Protest song hitem Internetu

Kawałek Zgedkkka i Wiktora Dyduły w żartobliwy sposób, ale jednak krytykuje wprowadzenie podatku cukrowego. Co ciekawe, młody raper z Torunia nie odczuł jeszcze nowych regulacji na własnej skórze. To dlatego, że w sklepiku szkolnym nie są sprzedawane słodycze ani słodzone napoje.

Jak na rapera przystało Tymon Dyduła również ma chwytliwą ksywę. Skąd pomysł na Zgredkkka?

- To moja ulubiona postać z Harry'ego Pottera i trochę się z nim utożsamiam - tłumaczy Tymek.

Wujek Wiktor zapowiada, że wspólnie z bratankiem mają już pomysły na kolejne produkcje muzyczne. Jak na razie nie chcą jednak zdradzać swoich pomysłów. Dodajmy, że teledysk do kawałka "Podatek cukrowy" został odtworzony ponad 100 tysięcy razy w przeciągu zaledwie dwóch tygodni. Kurtka, w której Zgredekkk nagrywał klip została wylicytowana na aukcji WOŚP za 325 zł.

Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN Wiktor i Tymon wykonali fragment swojej piosenki. Występ zobaczysz w naszym materiale wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Reporter: Robert Stockinger

Pozostałe wiadomości