Newsy

10-letnia aktywistka na okładce "Vogue". "Piękna inicjatywa"

Newsy

Bianka Nwolisa

Wrześniowe wydania "Vogue" zawsze są wyjątkowe. Tym razem jednak nie tylko pod kątem modowym. Polska edycja postanowiła zająć się tematem nadziei i do udziału w sesji okładkowej zaprosiła młodą aktywistkę, 10-letnią Biankę Nwolisę, której zdjęcie z transparentem: "Stop Calling Me MURZYN" jakiś czas temu obiegło całą Polskę. Bianka wraz z całą rodziną gościła także w naszym programie.

10-letnia aktywistka na okładce "Vogue Polska"

Bianka trafiła na okładkę wyjątkowego, bo wrześniowego, wydania magazynu "Vogue", którego tematem przewodnim jest nadzieja.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Każdy wrześniowy numer „Vogue’a” jest szczególny. W tym roku jego wyjątkowość opiera się jednak na czymś innym niż dotychczas. Po raz pierwszy w 128-letniej historii magazynu wszystkie 26 edycji zjednoczyło się wokół tematu nadziei. My do udziału w sesji okładkowej zaprosiliśmy dziesięcioletnią aktywistkę @BiankaNwolisa_Official. Zdjęcie z transparentem „Stop Calling Me Murzyn”, które podczas demonstracji pod ambasadą amerykańską w Warszawie zrobił jej @Rafal.Milach stało się symbolem protestu. W środku prezentujemy portrety 41 osobowości ze świata kultury, nauki i aktywizmu, które inspirują do działania i dają nadzieję na lepsze jutro. #VogueHope Wrześniowy numer „Vogue Polska” w sprzedaży od czwartku, 3.09. Zdjęcia: @MarcinKempski Stylizacja: @KarlaGruszecka Włosy: @MichalBielecki_ Makijaż: @WilsonWillOfficial Produkcja: @ECzaja i @ILikePhotoGroup Bohaterowie: Cecylia Jakubczak, Tomasz Jędrowski, Maja Ganszyniec, Cleo Ćwiek, Jurek Owsiak, Marta Łuksza, Ton Van Anh, Andrzej Bargiel, Anna Gałązka, Bartek Rączkowski, Grzegorz Laszuk, Marta Palińska, Krystian Markiewicz, Joanna Kulig, Joanna Mytkowska, Marta Garbińska-Włodarczyk, Bartosz Ladra, Piotr Trojan, Aniela Hejnowska, Magnus von Horn, Magdalena Różdżka, Adam Bodnar, Hania Rani, Maciej Musiałowski, Hanna Wróblewska, Weronika Banaś, Marek Niedźwiecki, Grzegorz Damięcki, Marta Dyks, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Karol Radziszewski, Agata Stola, Klara Foryciarz, Johnny Dabrowski, Maria Bykowska, Andrzej Jurowski, Mira Kotowska, Lucy Kudła, Dominik Sadoch, Krystyna Janda, Orina Krajewska, Draginja Nadażdin, Alicja Pawelec, Zofia Pawelska, Monika Łaskawska-Wolszczak, Magda Gessler, Marek i Tomasz Sekielscy, Natalia Przybysz, Marta Dymek, Agnieszka Żulewska, Ewa Łętowska / Introducing #VoguePolska’s September 2020 issue featuring young activist @BiankaNwolisa_Official and a special portfolio starring 41 inspirational people from the world of culture, science and activism dedicated to making a change. On newsstands Thursday, September 3.

Post udostępniony przez Vogue Polska (@vogue.polska)

Po zamieszkach w USA związanych ze śmiercią George'a Floyda, w Polsce sojusznicy ruchu Black Live Matters również wyszli na ulicę. Wśród nich była także 10-latka, która przemaszerowała ulicamy Warszawy z plakatem: "Stop Calling Me Murzyn". Na zdjęciu młodą aktywistkę uwiecznił Rafał Milach. Fotografia ta stała się w Polsce symbolem protestu. Teraz Bianka pojawi się na okłace biblii mody, co dowodzi, że nawet magazyny o modzie mogą, a nawet powinny, poruszać tematykę światopoglądową. W wydaniu poświęconym nadziei, obecni są także inni znani i lubiani ze świata kultury i sztuki.

W środku prezentujemy portrety 41 osobowości ze świata kultury, nauki i aktywizmu, które inspirują do działania i dają nadzieję na lepsze jutro

- czytamy w mediach społecznościowych pisma.

Bianka Nwolisa z rodziną w Dzień Dobry TVN

Bianka wraz z całą rodziną była gościem naszego programu. Jej rodzice od lat prowadzą warsztaty w szkołach, mające na celu poszerzanie świadomości wśród dzieci. Ojciec Bianki od 17 lat mieszka w Polsce, jest Polakiem, a mimo to wciąż spotyka się z dyskryminacją. Tym bardziej boli go, że jego własne dzieci na co dzień narażone są na szykanowanie. Obejrzyj całą rozmowę z tą niezwykłą, polską rodziną:

Zobacz także:

Nakaz noszenia staników w warszawskim barze. Pracownice protestują

Mobbing - czym jest i jak na niego reagować? "Jest z nim jak z molestowaniem - gros ludzi sądzi, że ofiara prowokuje"

Dyrektor teatru Bagatela w Krakowie zatrzymany przez policję. Usłyszy zarzuty

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości