Nasze akcje

„Komar jest również dziełem sztuki”. Jerzy Kryszak w nietypowej roli. Zobaczcie jego zdjęcia

Nasze akcje

Aktor, satyryk i… fotograf. Jerzy Kryszak w Muzeum Ziemi prezentuje wernisaż zdjęć swojego autorstwa. Kinga Burzyńska przyjrzała się jego pracom.

Wernisaż zdjęć autorstwa Jerzego Kryszaka

Od niedzieli 8 marca do 5 kwietnia 2020 r. w warszawskim Muzeum Ziemi na Skarpie będzie można oglądać najnowszą wystawę zdjęć Jerzego Kryszaka – „Na czworakach, czyli scena na dole”. Aktor od lat jest pasjonatem świata owadów, teraz postanowił pokazać.

Świat, który odkryłem zaskoczył mnie swoja barwnością, swoja innością. Odkryłem inny świat, który podziwiam z każdym dniem

- mówi aktor.

Gdzie znajduje inspiracje? Czasami wystarczą 2 metry kwadratowe. Kryszak dodaje, że trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że świat owadów istnieje i nas otacza. Aktor nieustanie go odkrywa. Często spędza godziny leżąc w trawie i szukając fantastycznych osobników.

Komar jest również dziełem sztuki

- przyznaje.

Jerzy Kryszak - działalność artystyczna

Jerzy Kryszak z zawodu jest aktorem. Ukończył Akademię Teatralną w Krakowie. Przez wiele lat występował na deskach teatru. Znany jest z dużego poczucia humoru, które prezentuje podczas występów kabaretowych. Występował w serialach, podkładał głosy postaciom dubbingowym. Teraz odkrywa nowe pasje - fotografię i świat owadów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości