Nasze akcje

Ekspresowe stroje na Halloween

Nasze akcje

Aktualizacja:

Stroje na Halloween to obowiązkowy punkt zabawy. Zbliża się Halloween, a wymarzone przebrania naszych pociech mogą okazać się czasochłonne i trudne do wykonania. Czy da się wykonać efektowny strój w pięć minut? To możliwe! O ekspresowych przebraniach w Dzień Dobry TVN opowiedziała autorka bloga "Jak ona to robi" Elwira Rogoda.

Zbliża się Halloween. Jak przygotować samodzielnie strój na tę okazję? Dzieci mają nieograniczoną wyobraźnie, ale obowiązek przygotowania przebrania na Halloween spoczywa na dorosłych. Jak w prosty sposób przygotować efektowne przebranie na Halloween?

  • Strój na Halloween - duszek
  • Strój na Halloween - czarownica
  • Strój na Halloween - kościotrup

Stroje na Halloween - zrób to sam!

O tym, jak szybko przygotować fajne stroje na Halloween, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedziała Elwira Rogoda. Co zrobić, aby wyczarować niepowtarzalny strój na Halloween w krótkim czasie?

Najprostsze stroje na Halloween

Podstawą są rzeczy, które mamy w szafie oraz dodatki pasmanteryjne. Najprostszym przebraniem na Halloween może być strój duszka. Do przygotowania tego przebrania wystarczy białe prześcieradło, w którym wycinamy otwory na oczy. Innym, wymagającym nieco więcej pracy, będzie przebranie za kościotrupa. Do wykonania tego stroju potrzebujemy ubrania w ciemnym kolorze, najlepiej jeśli będzie to czarny dres lub leginsy i bluza z długim rękawem. Do wykonania dekoracji w formie szkieletu potrzebujemy białego filcu. Z jasnej tkaniny, którą bez problemu kupimy w sklepie pasmanteryjnym, wycinamy elementy w kształcie kości i następnie przyklejamy je do czarnego ubrania. Całość może dopełnić gotowa maska lub charakteryzacja twarzy wykonana białą farbą

>>> Zobacz więcej: Makijaż na Halloween

Efektowny strój czarownicy nie wymaga szycia, ani specjalnych umiejętności. Do przygotowania prostego, ale nietuzinkowego stroju potrzebne będą: rajstopy w paski lub z innym wzorem, koszulka z długim rękawem, aplikacje w kształcie pająków, klej do tkanin, tiul oraz taśma-gumka.

Do górnej części stroju przyczepiamy elementy dekoracyjne w postaci pająków, czaszek czy kostek. Wszystkie detale mocujemy przy użyciu kleju do tkanin. Do przygotowania spódnicy wykorzystujemy pasy tiulu oraz gumkę. Tkaninę zaczepiamy na taśmie za pomocą węzła wyblinki lub na supeł. Całość stylizacji świetnie uzupełni kapelusz czarownicy oraz miotła.

>>> Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości