Nasze akcje

Spełniamy marzenie Pani Teresy. „Babcia jest najlepsza i nie da się niczym zastąpić”

Nasze akcje


Izabela Szymko - z okazji zbliżającego się święta- postanowiła zrobić swojej babci Teresie nietypowy prezent. Do redakcji Dzień Dobry TVN wysłała nagranie, w którym opowiedziała o tym, jak wspaniałą osobą jest jej babcia. Na prośbę wnuczki, postanowiliśmy spełnić marzenie pani Teresy. Na scenie, specjalnie dla niej, piosenkę „Tango milonga” zaśpiewał Marcin Jajkiewicz.

Z okazji Dni Babci i Dziadka redakcja Dzień Dobry TVN postanowiła dowiedzieć się, za co nasi widzowie najbardziej kochają swoich seniorów. Poprosiliśmy o przesłanie filmów, w których opowiadacie, jak ważni są w waszym życiu i jakie mają marzenia. Zdecydowaliśmy się spełnić kilka z nich. Od niedzieli do piątku pokazujemy historie miłości najmłodszych członków rodziny do tych najstarszych. Tym razem, w odwiedziny do kolejnej „najlepszej babci na świecie” wybrał się Andrzej Sołtysik.

Najlepsza babcia na świecie

Pani Teresa ma dwójkę wnuków i czworo prawnuków. Przez wszystkich nazywana jest po prostu „Niunią”. Do programu zgłosiła ją wnuczka Izabela. Gdy zobaczyła konkurs Dzień Dobry TVN pomyślała, że sprawi swojej babci przyjemność i zrobi jej super prezent.

Moja babcia w tym roku kończy 90 lat. Jest fantastyczną osobą, żywotną, bardzo kochaną. Jest naszym skarbem rodzinnym. Wiek jej nie ogranicza. Wszelkie nasze prośby i pomysły zawsze przyjmuje z dużym entuzjazmem. Nie wyobrażam sobie życia bez babci. Taka rzeczywistość po prostu nie istnieje. Babcia była, jest i będzie – powiedziała Izabela Szymko, wnuczka Pani Teresy.

Babcia Teresa uwielbia gotować. Zna ulubione smaki swoich wnuków i nigdy nie odmawia spróbowania nowych przepisów. Jej specjalnością są świetne placki z cukinii i przysmaki kuchni chińskiej. W przeszłości, wraz z mężem przez 8 lat mieszkała bowiem w Chinach.

90-latka jest warszawianką. Pracowała od 19. roku życia, brała udział w powojennej odbudowie stolicy.

Zawsze lubiła towarzystwo i potańcówki, dlatego z okazji Dnia Babci, specjalnie dla niej zorganizowaliśmy imprezę, niczym w latach 50. Na scenie DDTVN, w piosence „Tango milonga” z repertuaru Mieczysława Fogga wystąpił Marcin Jajkiewicz. Dodatkowo, pani Teresa dostała od naszej redakcji voucher na niezapomniany pobyt na Mazurach.

ZOBACZ: Rozmowę z Panią Teresą oraz występ Marcina Jajkiewicza.

Aktywna babcia

Jak twierdzi Pani Janina, najbardziej postarza ją siedzenie w domu, a oglądanie telewizji uważa za stratę czasu. Z tego powodu, każdy swój dzień stara się spędzać w ruchu. Poranki zaczyna od gimnastyki. Bardzo lubi spacery, dlatego największą wagę przykłada do nóg i bioder. Dzięki ćwiczeniom rozgrzewającym łatwiej jest się jej poruszać i ma energię na cały dzień.

Energia musi być. Nie siedzieć, nie zasiedzieć się w domu, tylko rano: gimnastyka, później spacer godzinny – wyjaśniła Pani Teresa.

Pani Teresa jest kobietą energiczną i lubiącą pomagać innym. Jej rodzina zawsze może na nią liczyć.

Moja babunia jest osobą bardzo energiczną. Zawsze taką była. Jest osobą ciepła, lubi ludzi. Babcia lubi dotykać, okazywać czułość, jest bardzo empatyczna i daje dużo z siebie. Nie jest taką babcią, która czeka na wnuczki czy prawnuczki, tylko zawsze wychodzi z inicjatywą, coś zaproponuje, stara się nam dogodzić – powiedziała wnuczka Pani Teresy, Izabela.

Rodzina Pani Teresy chętnie spędza z nią czas. Z bliskimi widuje się na ogół 1-2 razy w tygodniu. W weekendy i wakacje jeżdżą wspólnie na działkę i spędzają tam dużo czasu. Babcia chce zawsze podróżować!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Natasza i Wiktoria poprosiły nas o spełnienie marzeń pani Janiny: "To najlepsza babcia na świecie!"

Wnuczka z dziadkiem łączy pasja do łyżew. Lubią kręcić razem piruety

Wzruszające urodziny. Babcia zyskała nowego przyjaciela

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości