Nasze akcje

Pogoda na sobotę: miejscami upalnie. Uwaga na burze

Nasze akcje


W sobotę zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami z gradem. Od 20 st. C do 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w czasie burz silny.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad Francją, Niemcami oraz Ukrainą wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie Skandynawia pozostanie w zasięgu wyżu. Południowa Polska pozostanie w zasięgu płytkiej zatoki niskiego ciśnienia, w zasięgu ciepłego frontu atmosferycznego. Północ kraju znajdzie się na skraju wyżu znad Skandynawii, zaznaczy się tam chłodny front atmosferyczny.

Pogoda na niedzielę

Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu, wieczorem nad północ kraju zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze z północnego wschodu.

W Polsce, w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Bez burz jedynie krańcach północno-wschodnich. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm, a na zachodzie, południu i w centrum kraju do 30 mm.

Temperatura maksymalna niemal w całym kraju od 27 st. C do 30 st. C, jedynie północny i północnym wschodzie oraz w miejscowościach podgórskich od 20 st. C do 25 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, na południu i południowym zachodzie do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie

W Warszawie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Prognozowane są przelotny deszcz i popołudniowe burze. Temperatura maksymalna wyniesie 29 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Momentami wiatr może przybierać na sile, a w burzach osiągać do 90 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 998 hPa.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP/TVN Meteo

Pozostałe wiadomości