Nasze akcje

Pogoda w czwartek: deszcz tylko miejscami

Nasze akcje

Aktualizacja:

W czwartek na wschodzie i Podkarpaciu pojawią się przelotne opady deszczu (1-5 mm). Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Termometry pokażą od 13 st. C na Podkarpaciu do 17 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje umiarkowany wiatr, północno-zachodni. W porywach może osiągnąć do 70 km/h.

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia i częściowo Północna będzie w zasięgu niżów z ośrodkiem głównym nad Morzem Barentsa. Niżom tym towarzyszyć będzie układ frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będzie rozległy wyż z centrum nad krajami Beneluksu. Polska będzie pomiędzy niżem znad zachodniej Rosji, a wspomnianym wyżem znad krajów Beneluksu, w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane lub duże. Na wschodzie i południu przelotne opady deszczu, wysoko w górach śniegu.

Temperatura maksymalna od 13 do 17 st. C, na Pomorzu i na wyżynach od 11 do 13 st. C, jedynie lokalnie w rejonach podgórskich Karpat około 4 st. C.

Wiatr umiarkowany, na południowym wschodzie okresami dość silny, porywisty, w rejonie podgórskim Karpat porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów wiatr w porywach do 60 km/h a w Karpatach do 70 km/h. Silny wiatr w górach powodować będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

Pogoda z czwartku na piątek

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Pomorzu lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna od 3 do 6 st. C, na wschodzie oraz w rejonach podgórskich od 0 do 3 st. C i przygruntowe przymrozki do -3 st. C.

Wiatr słaby, jedynie początkowo na wschodzie i nad morzem umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i zachodni, na zachodzie kraju zmienny.

Pogoda w Warszawie

W stolicy zachmurzenie małe, okresami wzrastające do umiarkowanego lub dużego. Niewielka możliwość słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

W nocy w stolicy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około 1 st. C, lokalnie spadek temperatury przy gruncie do -1 st. C. Wiatr słaby, jedynie początkowo miejscami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP/TVN Meteo

Pozostałe wiadomości