Pozytywki

Wybierz laureata "SUPERPOZYTYWKI" Dzień Dobry TVN za ostatnie 5 lat [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Pozytywki

Autor:
Dzień
Dobry TVN/Jola Marat
Reporter:
Bianka Zalewska
"SUPERPOZYTYWKI" Dzień Dobry TVN
"SUPERPOZYTYWKI" Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Przedstawiamy nominowanych do "SUPERPOZYTYWKI" Dzień Dobry TVN za ostatnie 5 lat. Kto powinien dostać to wyróżnienie? Oddaj swój głos.

"SUPERPOZYTYWKA" Dzień Dobry TVN - nominowani

Katarzyna Dacyszyn (Pozytywka z 2017 r.)

Pani Katarzyna w 2016 roku padła ofiarą stalkera - została oblana kwasem - miała poparzone 80% twarzy i 20% ciała. Swoją walką o powrót do zdrowia i normalnego życia urzekła wszystkich. Przyczyniła się do zmiany przepisów w Polsce, pomaga ofiarom stalkingu, prowadzi szkolenia dla polskich i zagranicznych policjantów. Jest ekspertem ds. stalkingu, a za swoje działania została doceniona przez Pałac Królewski Londynie w marcu tego roku. Wspólnie z przyjaciółką fotografką przekonuje do akceptacji swojego ciała i ich niedoskonałości.

Siostry Dominikanki ( Pozytywka z 2018 r.)

Prowadzące w Broniszewicach dom, w którym schronienie znajduje kilkudziesięciu [56] niepełnosprawnych chłopców. Dzięki zabawnemu filmikowi, na Dzień Pingwina który siostry zamieściły w Internecie udało im się zabrać aż 5 milionów złotych na budowę nowego domu. W starym domu brakowało funkcjonalności, które były potrzebne, by chłopcy w różnym stopniu niepełnosprawności mogli się odpowiednio rozwijać .W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dominikanki: siostrę Tymoteuszę, administratorkę domu chłopców, siostrę Elizę, pomysłodawczynię filmiku na Dzień Pingwina i siostrę Reginę, dyrektorkę domu chłopców w Broniszewicach.

Dr Paweł Grabowski (Pozytywka z 2018 r.)

Doktor Paweł wyjechał na Podlasie by otworzyć tam pierwsze wiejskie hospicjum w Polsce. Stara się również zebrać pieniądze na stworzenie tam hospicjum stacjonarnego. Przekuł marzenie w plan i zbudował hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie. Pierwsze wiejskie hospicjum w Polsce, chcą być przykładem dla innych. Według doktora osoby z terenów o niskim zagęszczeniu na metr kwadratowy również mają szansę na uzyskanie profesjonalnej pomocy w podeszłym wieku.

Janina Szelewska (Pozytywka z 2020 r.)

Widzowie docenili jej bezinteresowną pomoc, czyli szycie maseczek ochronnych dla służb medycznych. Poruszona sytuacją związaną z pandemia 96-latka postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do służby zdrowia. Szybko zakasała rękawy i rozpoczęła szycie maseczek ochronnych, które trafiły do lokalnych przychodni. Jak podkreśliła jej prawnuczka, Agata Sudomierska, działanie pani Janiny spotkało się z wieloma wyrazami uznania innych osób.

Edyta Wilk (Pozytywka z 2021 r.)

Edyta została dawcą szpiku i przekazała go swojej bliźniaczce genetycznej - Martinie Patakovej, która na co dzień mieszka na Słowacji. Po dwóch latach Martina przyjechała do Edyty, spotkała się z nią i po czasie zostały przyjaciółkami.

"SUPERPOZYTYWKA" Dzień Dobry TVN - głosowanie zakończone

Kto zostanie wyróżniony? Oglądaj Dzień Dobry Wakacje w sobotę, 27 sierpnia 2022r.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dzień Dobry TVN/Jola Marat

Reporter: Bianka Zalewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości