Pozytywki

Wybierz laureata Pozytywki za listopad 2021. Kto zasługuje na wyróżnienie?

Pozytywki

Autor:
Bianka
Zalewska,
Luiza
Bebłot
POZYTYWKI LISTOPAD

Poznaj nominowanych do "Pozytywki Dzień Dobry TVN" za listopad 2021. Głosuj na osobę, która według Ciebie zasługuje na wyróżnienie.

"Pozytywki Dzień Dobry TVN" - nominacje listopad 2021 r.

Arsalan Azzaddin - kurdyjski lekarz, który mówi w języku migrantów i leczy pacjentów z przygranicznych lasów. Do Polski przyjechał 40 lat temu, ukończył medycynę, zrobił doktorat, wykładał na uczelni. Dzisiaj pomaga migrantom z białoruskiej granicy, oprócz opieki medycznej pomaga im także w uzyskaniu opieki prawnej.

Dominika Lasota - dziewiętnastoletnia letnia współtowarzyszka boju Grety Thunberg. Przejęta perspektywą katastrofy klimatycznej działa w ruchu pro-klimat. Spędziła dwa tygodnie na szczycie klimatycznym w Glasgow. Wraz z młodymi aktywistami z całego świata walczyła o inny system.

Bartłomiej Jurecki - góral i fotograf. Stworzył niezwykły album "prawdziwych górali". Uwiecznił w nim twarze ludzi smagane halnym i wyrzeźbione ciężką pracą. Jego album niczym pomnik pokazuje, że Podhale to ludzie jakich dziś już coraz trudniej odnaleźć na zatłoczonych Krupówkach.

Piotr Jacoń - w książce "My, trans" opisał doświadczenia swoje i innych rodziców transpłciowych dzieci. Dzięki odwadze otwartego mówienia o swoich doświadczeniach daje przykład innym rodzicom na pozbycie się wstydu i strachu przed stygmatyzacją społeczną.

Wiktor Florys - urodził się z porażeniem mózgowym, jest sprinterem, zdobył mistrzostwo Polski w RaceRunningu. Jego trenerką jest mama. Razem założyli pierwszą we Wrocławiu sekcję RaceRunningu, by pomagać innym niepełnosprawnym dzieciom, dzięki temu zmieniają ich życie na lepsze.

"Pozytywki Dzień Dobry TVN" listopad 2021 r. - głosowanie zakończone

Pozytywki listopad 2021 Źródło: Dzień Dobry TVN

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Bianka Zalewska, Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości