Pozytywki

Wybierz laureata Pozytywki za wrzesień 2022 r. Trwa głosowanie

Pozytywki

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Pozytywki DD TVN nominacje wrzesień 2022

Przedstawiamy nominowanych do Pozytywki Dzień Dobry TVN za wrzesień 2022. Oddaj głos na osobę, która według Ciebie zasługuje na to wyjątkowe wyróżnienie.

Pozytywki Dzień Dobry TVN - nominacje wrzesień 2022

Pozytywki

Widzowie wybrali lutową Pozytywkę DDTVN
Widzowie wybrali lutową Pozytywkę DDTVNDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Damian Kościelski wraz z innymi wędkarzami na własną rękę ratowali ryby w Odrze. Ledwo żywe od braku tlenu w rzece ryby odławiali i reanimowali, dotleniając je w basenie ze świeżą wodą. Potem wypuszczali je do rzeki, instalowali też specjalne pompy tlenu bezpośrednio w Odrze.

Stefan Balcerak jest uczniem szkoły muzycznej, który gra w domach u osób starszych. O szesnastolatku zrobiło się głośno za sprawą prywatnego koncertu, który zagrał w domu dziewięćdziesięcioczteroletniej pani Ireny z Torunia.

Barbara Makurat jest emerytowaną pielęgniarką. Cały swój wolny czas i pieniądze oddaje, by pomóc psim seniorom. Stworzyła dom opieki dla starych i schorowanych psów, porzuconych lub które straciły swoich właścicieli. Zabiera je do weterynarzy, karmi, podaje leki, ale przede wszystkim kocha.

Mateusz Białkowski niespodziewanie musiał zaopiekować się nieznajomą ciężarną i przyjąć poród. Na ulicy zaczepił go obcokrajowiec, prosząc o pomoc dla rodzącej żony. Pan Mateusz mimo trudności oraz braku doświadczenia odebrał poród, ratując życie nowo narodzonej Samiry.

Ewa Radziwończyk przez lata pracowała jako pielęgniarka w szpitalu. Postanowiła odejść z zawodu i zostać rodziną zastępczą dla dwójki ciężko chorych chłopców: Jasia i Bartusia z wrodzonymi wadami serca, których rodzice zrzekli się opieki. Pani Ewa wkłada cały swój czas i całe swoje serce w opiekę nad nimi.

Pozytywki Dzień Dobry TVN wrzesień 2022 - głosowanie zakończone

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości