Pozytywki

Laureatem październikowej Pozytywki został Dawid Goszczycki!

Pozytywki

Aktualizacja:

Kolejnym laureatem Pozytywki został Dawid Goszczycki, fizjoterapeuta, który wziął udział w "Milionerach", by pomóc swojemu pacjentowi choremu na wrodzoną łamliwość kości. Prowadzi również zbiórkę pieniężną, by kupić dla rodziny nowe mieszkanie. Redakcja Dzień Dobry TVN doceniła Pana Dawida za jego dobroczynność i szczodry gest. Dawida Goszczyckiego gościliśmy w studiu Dzień dobry TVN.

Wszystko dla Kubusia

Dawid Goszczycki jest fizjoterapeutą od 12 lat. 8-letni Kubuś, cierpiący na wrodzoną łamliwość kości jest jego pierwszym pacjentem z tak ciężką chorobą. Inni fizjoterapeuci odmawiali pomocy choremu dziecku, ponieważ bali się, że mogą mu zaszkodzić. Dawid podjął się pracy z Kubusiem, który nie dość, że jest tak kruchy, że każdy ruch, dotyk, może mu zrobić krzywdę, to jest na respiratorze. A jak zaznacza Dawid Goszczycki, ruch dla dziecka jest bardzo ważny, bo uruchamia pompę mięśniową. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom nie tworzą się przykurcze. Dawid nieustannie szkoli się i szuka metod rehabilitacyjnych, które mogą pomóc, a nie zaszkodzić chłopczykowi.

Dawid jest w domu Kubusia dwa razy w tygodniu. Przez te kilka lat współpracy zaprzyjaźnił się również z jego rodzicami. Rodzina chłopca mieszka w trudnych warunkach mieszkaniowych. Dawid postanowił uruchomić zbiórkę pieniężną, by kupić nowe mieszkanie dla rodziny chorego chłopca. Fizjoterapeuta wziął również udział w programie „Milionerzy”, by móc wesprzeć Kubę i jego rodziców.

Jak zdradził Kuba Goszczycki w studiu Dzień dobry TVN:

Zbiórka wciąż trwa, jednak przekroczyła już ponad 70 proc wartości mieszkania, którą chcą kupić rodzice chorego Kubusia.

>>>Każdy z nas może wspomóc Kubusia i jego rodzinę. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” - zbiórka na kupno i remont mieszkania.

W październiku do Pozytywek nominowani zostali:

  • Michael Ansly, sportowiec, który za granicą robił karierę w NBA. Dla poznanej 20 lat temu Anny przeprowadził się do Polski. Teraz szkoli przyszłe gwiazdy koszykówki.
  • Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Wciągnęli się nie tylko w budowanie, ale i w pomaganie. W ramach praktyk remontują mieszkania potrzebujących, których nie stać na zrobienie tego we własnym zakresie.
  • Zyta Czechowska, nauczycielka z powołania i Nauczyciel rok 2019. Na co dzień pracuje z dziećmi iż niepełnosprawnością intelektualną. Pomaga też młodzieży z trudną przeszłością.
  • Tomek Adamczyk, 19-latek, który przez 10 lat wychowywał się w rodzinie SOS. Teraz przebiegł 100 km, by zebrać pieniądze na edukację podobnych mu dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych.
  • Dawid Goszczycki, fizjoterapeuta, wziął udział w programie „Milionerzy”, żeby wygrać i pomóc swojemu podopiecznemu, choremu na wrodzoną łamliwość kości Kubusiowi i jego rodzinie.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości