Laureat styczniowej Pozytywki Dzień Dobry TVN. "Każde zwierzę jest inne, ma swój charakter i swoje ścieżki"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
„Leśny kawaler” – zwycięzca pozytywki styczniowej
„Leśny kawaler” – zwycięzca pozytywki styczniowej Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Dawid Popończyk, miłośnik natury, autor profilu społecznościowego Leśny Kawaler to laureat styczniowej Pozytywki Dzień Dobry TVN. 24-latek dzieli się w sieci swoją wielką miłością do lasu i dzikich zwierząt, które podgląda, tak by nie zakłócać ich codzienności. O pasji do dzikiej przyrody opowiedział Dorocie Wellman i Marcinowi Prokopowi.

Dawid Popończyk otrzymuje Pozytywkę Dzień Dobry TVN

Dawid Popończyk został uhonorowany styczniową Pozytywką Dzień Dobry TVN za swoje zaangażowanie w edukowanie społeczeństwa na temat dzikiej przyrody. Ten zaledwie 24-letni leśnik-amator każdą wolną chwilę spędza na łonie natury, zaś w sieci publikuje treści na temat zwyczajów polskich zwierząt.

- Widać, że zwierzęta w ogóle się nie stresują, to jest dla mnie priorytet, żeby one były nagrywane tak, żeby się nie stresowały. Wtedy one zachowują się w naturalny sposób – opowiadał Dawid podczas swojego pierwszego wystąpienia w programie, w styczniu 2023 r.

Dawid Popończyk chce edukować innych

Dawid Popończyk odebrał z rąk Doroty Wellman i Marcina Prokopa styczniową Pozytywkę. Jak przyznał w Dzień Dobry TVN, pasją do przyrody zaraził go dziadek, który opowiadał wnukowi o zwyczajach zwierząt. Dawid swoje obserwacje rozpoczął w rodzinnych stronach, gdzie podglądał, co dzieje się na łące i w lesie. Gdy rozpoczął dziennikarskie studia, postanowił połączyć pasję do natury z pisaniem o zwyczajach zwierząt.

- Na studiach postanowiłem tą wiedzą, którą nabywałem przez 20 lat, dzielić się z innymi. Świat przyrody jest niesamowity, każde zwierzę jest inne, ma swój charakter i swoje ścieżki [...] Zwierzęta mają świadomość tego, co robi człowiek [...] To pokazuje ich mądrość, bo zwierzęta wyczuwają dobre intencje - zapewniał laureat Pozytywki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości