Nasze akcje

"To miłe, kiedy taki emeryt jak ja..." - Mistrz Świata Mateusz Kusznierewicz live DDTVN

Nasze akcje

Aktualizacja:

Mateusz Kusznierewicz 22 czerwca ponownie został Mistrzem Świata w żeglarstwie. Po 11 latach przerwy Mateusz ponownie wraca do gry. W miniony piątek Kusznierewicz był gościem Kasi Olubińskiej, która prosto z Sopotu poprowadziła wakacyjnego live’a DDTVN. Tematem ich rozmowy były ostatnie mistrzostwa świata, ale nie tylko!

  • Wakacyjny live Dzień Dobry TVN
  • Mistrzostwo Świata w Porto Cervo
  • W trosce o oceany
  • Kiedy zacząć przygodę z żeglarstwem?

Wakacyjny live Dzień Dobry TVN

Od 25 czerwca, w wakacyjne dni powszednie, reporterzy Dzień Dobry TVN zapraszają Was na wirtualne spotkania na żywo z ciekawymi gośćmi w rozmaitych miejscach.

Pierwszą transmisję na żywo na naszym Instagramie poprowadziła w zeszły poniedziałek Ania Senkara. Jej rozmówcą był bohater programu „Top Model”, Mateusz Maga. Razem przeszli się po klimatycznych uliczkach dzielnicy Notting Hill, w której nakręcono słynną komedię romantyczną z Hugh Grantem i Julią Roberts w rolach głównych.

Kolejnego dnia Mateusz Hładki rozmawiał z psycholog Małgorzatą Ohme. Podczas drugiego wakacyjnego live'a Mateusz i Małgosia rozmawiali o tym, że kobiety coraz częściej godzą się na gorszą pracę, gorszy związek i gorsze życie. Powodem tego jest brak wiary w siebie.

Następnie wakacyjnego live’a na Instagramie poprowadziła Kasia Jaroszyńska. Gościem dziennikarki Dzień Dobry TVN była mentorka z programu TVN „Projekt Lady” Tatiana Mindewicz-Puacz.

W czasie rozmowy Kasia i Tatiana poruszyły temat, co zrobić, żeby wypocząć na wakacjach. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne.

Kusznierewicz Mistrzem Świata!

W piątek wakacyjnego live’a prosto z Sopotu poprowadziła Kasia Olubińska. Gościem dziennikarki był znany sportowiec Mateusz Kusznierewicz.

>>>Zobacz też: Mateusz Kusznierewicz: "Morze nagle zaczęło wzywać"

Mateusz po 11 latach przerwy został ponownie Mistrzem Świata w klasie Star. Kusznierewicz żeglował w parze z Brazylijczykiem Bruno Pradą. Regaty odbyły się w Porto Cervo. Jak z wygraną czuje się polski żeglarz?

Jeszcze do tej pory nie opadły emocje. To jest bardzo miłe, kiedy taki emeryt jak ja, potrafi jeszcze dziabnąć Mistrzostwo Świata. Regaty odbyły się w pięknym miejscu Porto Cervo. Po raz pierwszy pływałem z Brazylijczykiem. To nasz wspólny sukces, bo na sterze pływa się we dwójkę.

Mateusz dodał, że do tych konkretnych regat przygotowywał się już od marca.

W trosce o oceany

W czasie rozmowy o żeglarstwie, Mateusz poruszył temat ochrony środowiska. Kiedy kelnerka przyniosła do stolika mrożoną kawę dla Kasi i jej gościa, ten zdecydowanie z niej zrezygnował, tłumacząc, że może dzięki temu, będzie o jedną mniej plastikową słomkę dryfującą po oceanie. Kasia przyłączyła się do Mateusza i również zrezygnowała z plastikowej słomki.

Kiedy pływam widzę, ile plastiku unosi się na powierzchni wody. Między Hawajami, a Kalifornią unosi się wielka tafla plastiku, która swoimi rozmiarami przypomina duże miasto. Proszę, dbajcie o nasze wody na Mazurach, Kaszubach, o nasze polskie morze i nie tylko.

>>>Zobacz też: Śmieci w oceanach. Wkrótce będzie ich więcej niż ryb?

Wracając do tematu żeglarstwa o ostatnich Mistrzostw Świata, Kusznierewicz dodał, że razem z Brunem doszli do zwycięstwa nie tylko dzięki swojej ciężkiej pracy i regularnym treningom, ale również dzięki pozytywnemu nastawieniu.

Tydzień przed regatami Bruno powiedział mi, jaki ma pomysł na naszą taktykę. Zdradził, że jeżeli będziemy szczęśliwi, to pójdzie nam dobrze. Tak też się stało. Pozytywne myślenie może zdziałać bardzo wiele. Dzięki temu osiąga się w życiu więcej. Bruno wprowadził do naszego zespołu bardzo dobrą atmosferę.

Jak zacząć przygodę z żeglarstwem?

Kiedy jest dobry moment, by zacząć żeglować? Mateusz wspomniał, ze miał 9 lat, kiedy pojechał na pierwszy obóz żeglarski. Namówiła go do tego jego mama.

Myślę, że to ani za późno, ani za wcześnie. Nigdy nie jest moi drodzy za późno. Przez pierwsze trzy lata nic nie wskazywało, że będę miał na swoim koncie takie sukcesy. Dopiero, kiedy miałam 12, 13 lat zacząłem bardziej przykładać się do treningów. Robiłem nawet notatki z treningów.

Mateusz Kusznierewicz stara się również zarazić swoje dzieci miłością do sportu (Maks 8 lat i Natasza 5 lat). Dzieci próbowały już wielu sportów, w tym żeglarstwa. Synkowi Mateusza bardzo spodobało się pływanie na łódce, natomiast dziewczynce niekoniecznie.

>>>Zobacz też: Kusznierewicz. Dom to jego centrum świata.

Piękno żeglarstwa polega na tym, że podróżujemy. Na ostatnie regaty pojechałem z całą rodziną. połączyłem treningi z wakacjami.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości