Nasze akcje

Zorganizowała akcję "Puszka Adamowicza". Dostała Pozytywkę stycznia!

Nasze akcje

Ponad 15 milionów złotych trafiło do "ostatniej puszki Pawła Adamowicza". Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup neonatologicznej karetki dla Gdańska. Ta inicjatywa została zapoczątkowana przez Patrycję Krzymińską, która została nominowana do Styczniowej Pozytywki w Dzień Dobry TVN. Pani Patrycja ostatecznie zwyciężyła - gratulujemy!

  • "Ostatnia puszka Pawła Adamowicza" - niesamowita akcja. Kto wpadł na pomysł?
  • Patrycja Krzymińska dostała styczniową Pozytywkę.
  • Na co zostaną przekazane pieniądze z "ostatniej puszki Pawła Adamowicza"?
  • Czy Patrycja Krzymińska spodziewała się takiego sukcesu?
  • WOŚP 2019. Ile zebrano pieniędzy?

Zobacz też: Jest miliard złotych WOŚP! Padł rekord rekordów

"Ostatnia puszka Pawła Adamowicza" - niesamowita akcja. Kto wpadł na pomysł?

"Ostatnia puszka Pawła Adamowicza" to niesamowita akcja, dzięki której udało się zebrać niemal szesnaście milionów złotych. W akcji wzięło udział ponad 260 tysięcy osób. Pomysłodawczynią akcji była Patrycja Krzymińska, młoda mama z Gdańska, która chciała dołożyć tysiąc złotych do puszki Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zebrał do swojej puszki 5,6 tys. zł., ale Polacy po jego śmierci zaczęli masowo rozpowszechniać na Facebooku zbiórkę. Nikt nie spodziewał się, że ostateczna kwota wyniesie 16 milionów złotych!

Pani Patrycja Krzemińska była w styczniu gościem w studiu Dzień Dobry TVN i opowiedziała, jak w jej głowie rozkwitł pomysł zbiórki:

W dniu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zobaczyłam reportaż, w którym widziałam jak on z uśmiechniętą buzią był szczęśliwy, że udało mu się pobić jego własny rekord i zebrał ponad pięć tysięcy sześćset złotych do puszki. I to wtedy mnie tak uderzyło, że on tyle finałów WOŚP z nami grał i pomyślałam, że to koniec i że już z nami nie zagra, i dlatego do jego ostatniej puszki dorzućmy drobniaka od siebie. I tak powstała akcja dla znajomych na samym początku. I to poszło dalej w świat (...) - opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Patrycja Krzymińska.

Patrycja Krzymińska dostała styczniową Pozytywkę.

Patrycja Krzymińska została nominowana do styczniowej Pozytywki - i ostatecznie zwyciężyła:

Ta nagroda jest złożona na moje ręce, ale tak naprawdę jest to nagroda dla tych wszystkich 260 tysięcy osób, które zechciały wspomóc akcję i dorzucić coś do ostatniej puszki pana prezydenta Adamowicza - powiedziała Patrycja Krzymińska, odbierając styczniową Pozytywkę z rąk Filipa Chajzera.

Na co zostaną przekazane pieniądze z "ostatniej puszki Pawła Adamowicza"?

Na co pójdą pieniądze zebrane do "ostatniej puszki Pawła Adamowicza"? Cel został już wybrany. Będzie to zakup neonatologicznej karetki dla Gdańska. To będzie koszt od około miliona do półtora miliona złotych. Co z resztą pieniędzy? Pozostałe zebrane pieniądze zostaną również przeznaczone na szpitale w Gdańsku i ich potrzeby.

Co ciekawe, pieniądze zbierane do "ostatniej puszki Adamowicza" płynęły z całego świata. Oczywiście głównie pochodzą z Polski, jednak przelewy idą z Japonii, z Chile, z USA, z Wielkiej Brytanii i z innych zakątków świata.

Czy Patrycja Krzymińska spodziewała się takiego sukcesu?

Nie spodziewałam się tego. Tak jak wspomniałam, nie wiedziałam, czy uda nam się uzbierać tysiąc.

Zobacz też: "Majdanowie wystawili swoje oddechy na WOŚP". Czy to prawda?

WOŚP 2019. Ile zebrano pieniędzy?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra nieprzerwanie od 27 lat. W 2019 roku zebrano ponad 50 milionów złotych, ale ta kwota cały czas rośnie. W sumie WOŚP zebrała od samego początku ponad miliard złotych.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości