Nasze akcje

Młode liderki na start! Rusza konkurs dla ambitnych młodych dziewczyn „Jestem liderką”

Nasze akcje

Aktualizacja:
Jestem Liderką

Dziś już chyba nikt nie wątpi, że kobiety mają ogromny i wciąż niewykorzystany potencjał przywódczy oraz wielką rolę do odegrania w nauce, biznesie, kulturze, technologii, polityce. Skierowany do uczennic szkół ponadpodstawowych w wieku 16-19 lat konkurs „Jestem liderką” pozwoli rozwijać ten potencjał już na tak wczesnym etapie życia.

18 września ruszyła pierwsza edycja konkursu „Jestem liderką”. Celem programu „Jestem liderką” jest wspieranie rozwoju talentów przywódczych, obalanie stereotypów dotyczących kobiet oraz promowanie kobiecego stylu przywództwa.

Jesteśmy przekonani, że realizacja programu pozwoli na identyfikację ambitnych młodych kobiet z potencjałem przywódczym i zapewni im wsparcie we wszechstronnym rozwoju, aby w przyszłości zwiększyć szansę dla aktywnego udziału kobiet w sferze zarządzania i przywództwa w biznesie i przestrzeni publicznej – powiedziała Dorota Strojkowska, Członek Zarządu Santander Bank Polska, który jest Głównym Partnerem konkursu.

W konkursie mogą wziąć udział uczennice szkół z całej Polski, w wieku 16-19 lat, zainteresowane wzmacnianiem swoich zdolności przywódczych.

O zakwalifikowaniu się do programu zadecyduje wynik zadania konkursowego, które polega na przygotowaniu krótkiego eseju pod tytułem: „Wyobraź sobie, że jesteś liderką. Jak widzisz siebie w roli przyszłej liderki - Twoja wizja działania, współpracy z ludźmi i zmieniania świata na lepszy " oraz odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu, który jest niezbędnym załącznikiem do pracy pisemnej.

Prace oceniane będą w czterech kategoriach konkursowych: (1) Działalność Społeczna, (2) Biznes (3) Nowe Technologie (4) Kultura i Media.

Kapituła składająca się z przedstawicieli Organizacji Vital Voices oraz Partnerów Konkursu wyłoni dwadzieścia najlepszych prac i zaprosi ich autorki do programu „Jestem Liderką”.

 

Dwadzieścia finalistek konkursu zostanie objętych programem rozwojowo-mentoringowym, który odbędzie się w styczniu 2019 r. w Warszawie. Uczestniczki wezmą udział w szkoleniu z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, projektowania kariery, rozwoju swoich mocnych stron, a także zostaną objęte wsparciem mentoringowym. Staną również przed szansą otrzymania staży w uznanych polskich firmach i instytucjach. Wszystkie finalistki będą miały możliwość spotkania się z kobietami, które odniosły sukces w świecie biznesu, dyplomacji, polityki lub mediów.

Vital Voices Global Partnership na świecie działa od 1997 r, a jego założycielkami są Hillary R. Clinton oraz Madeleine Albright. Misją Vital Voices jest rozwijanie potencjału przywódczego kobiet, szerzenie idei mentoringu szkolenie i edukowanie kobiet w zakresie przywództwa oraz wspieranie ich rozwoju zawodowego i osobistego. W Polsce Vital Voices działa od 2010 r.

 

Szczegóły konkursu „Jestem liderką” na stronie www.vitalvoices.pl oraz na Facebooku.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło: DDTVN

Pozostałe wiadomości