Nasze akcje

Joanna Przetakiewicz chce być przyjaciółką wszystkich kobiet! Zobacz live DDTVN

Nasze akcje

Aktualizacja:
Mateusz Hładki i Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz, dyrektor kreatywna marki modowej, postanowiła przeprowadzić w Polsce rewolucję. Od jakiegoś czasu podróżuje po całym kraju ze swoim programem "Era nowych kobiet", który ma na celu rewolucję szczęścia. Joanna chciałaby, by kobiety bardziej się wspierały i po prostu bardziej się lubiły. W rozmowie z Mateuszem Hładkim Przetakiewicz opowiedziała również o swoich ikonach - kobietach, które ją inspirują, a także o swoich najbliższych planach. Nie tylko wakacyjnych, bo Joanna szykuje kolejny duży projekt, który dedykuje kobietom!

  • Wakacyjny live Dzień Dobry TVN
  • "Era nowych kobiet", czyli rewolucja szczęścia
  • Ikony i największe inspiracje w życiu Joanny Przetakiewicz
  • Media społecznościowe - jaką pełnią obecnie rolę?

  • Wakacyjne plany Joanny - zapowiada się pracowicie!

Wakacyjny live Dzień Dobry TVN

Od 25 czerwca, w wakacyjne dni powszednie, reporterzy Dzień Dobry TVN zapraszają Was na wirtualne spotkania na żywo z ciekawymi gośćmi w rozmaitych miejscach.

Pierwszą transmisję na żywo na naszym Instagramie poprowadziła w poniedziałek Ania Senkara. Jej rozmówcą był bohater programu „Top Model”, Mateusz Maga. Razem przeszli się po klimatycznych uliczkach dzielnicy Notting Hill, w której nakręcono słynną komedię romantyczną z Hugh Grantem i Julią Roberts w rolach głównych.

Kolejnego dnia Mateusz Hładki rozmawiał z psycholog Małgorzatą Ohme. Podczas drugiego wakacyjnego live'a Mateusz i Małgosia rozmawiali o tym, że kobiety coraz częściej godzą się na gorszą pracę, gorszy związek i gorsze życie. Powodem tego jest brak wiary w siebie.

Następnie wakacyjnego live’a na Instagramie poprowadziła Kasia Jaroszyńska. Gościem dziennikarki Dzień Dobry TVN była mentorka z programu TVN „Projekt Lady” Tatiana Mindewicz-Puacz.

W rozmowie z Kasią Jaroszyńską poruszyły temat, co zrobić, żeby wypocząć na wakacjach. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne.

Podczas kolejnego wakacyjnego live’a Kasia Olubińska rozmawiała z Mateuszem Kusznierewiczem, który 22 czerwca zdobył Mistrzostwo Świata w klasie Star. Kasia zapytała Mateusza między innymi o to, jak się czuje z kolejnym mistrzostwem na koncie oraz jak zacząć przygodę z żeglarstwem.

"Era nowych kobiet", czyli rewolucja szczęścia

W poniedziałek, gościem wakacyjnego live’a była Joanna Przetakiewicz, która od jakiegoś czasu podróżuje po Polsce ze swoim projektem „Erą nowych kobiet”.

Akcja Joanny ma na celu „rewolucję szczęścia” oraz to, by kobiety zaczęły się nawzajem wspierać, szanować i po prostu lubić. Joanna przyznała, że kobiety dają jej energię i siłę do dalszej działalności.

Przetakiewicz przyznała, że na spotkania „Ery nowych kobiet” przychodzą bardzo różne kobiety. Są adwokatki, dietetyczki, nauczycielki. Każda z nich wnosi coś od siebie, coś inspirującego dla reszty.

Jaką rolę przyjęła Joanna w projekcie „Ery nowych kobiet” ? Czy chce być mentorką, a może zmierza w kierunku polityki?

Ja chcę być przyjaciółką kobiet. Nie chcę być guru ani mentorką. Dziewczyny wiedzą, że ja w swoim życiu dużo przeszłam. Byłam studentką z trójką dzieci, potem się rozwiodłam, spotkałam Jana i ten związek nie był łatwy. Potem rozstanie i kolejny związek. Dziewczyny mi ufają, bo ja jestem dla nich wiarygodna, bo dużo przeszłam. One wiedzą, że mogą się do mnie zgłosić.

- wyznała Przetakiewicz.

Czy tryskająca zawsze pozytywną energią Joanna miewa czasami słabsze dni?

Oczywiście, że tak. Nie rób ze mnie IronWomen. Ja jestem przede wszystkim zdyscyplinowana.

- odpowiedziała Mateuszowi na pytanie.

Media społecznościowe - jaką obecnie pełnią rolę?

Media społecznościowe zdominowały życie większości z nas. Dla Joanny Instagram jest jak rodzinny album, do którego jeszcze kilka lat temu wywoływaliśmy zdjęcia.

Przetakiewicz odniosła się też do takich negatywnych komentarzy, które mówią o tym, ze na Instagramie ludzie publikują przerysowane i nieprawdziwe zdjęcia, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Co sądzi na ten temat Joanna?

Kiedy wiele lat temu wywoływaliśmy zdjęcia do rodzinnego albumu, to również tam umieszczaliśmy ładne zdjęcia. Na Instagramie chcemy zatrzymać piękne chwile z naszego życia, czy to z udanych wakacji, czy pysznego jedzenia. Na tych zdjęciach chcemy po prostu dobrze wyglądać. Wszyscy dbamy, by ten album wyglądał ładnie.

Kto jest największą inspiracją Joanny Przetakiewicz?

Joanna Przetakiewicz odpowiedziała, że najbardziej ceni sobie trzy kobiety. Są to: Michelle Obama, Jane Fonda i Oprah Winfrey, z którą niedawno Joanna miała okazję spotkać się osobiście. Oprah inspiruje Joannę niemal w każdej dziedzinie życia.

Jest dostępna i otwarta. Zobaczyłam szczęśliwą, spełnioną, bardzo dumną z siebie kobietę. Od pierwszej sekundy czujesz, ze jej siła i fenomen to wiara. Wiara w Boga, co bardzo zawsze podkreśla oraz wiara w siebie. Pomimo ciężkich doświadczeń, nigdy nie przestała wierzyć w ludzi. Nigdy nie przestała im ufać. Od urodzenia porzucona przez matkę, która zainteresowała się nią dopiero kiedy była sławna i bogata. Czarna, dyskryminowana na każdym kroku dziewczynka, o którą oprócz babci nie dbał nikt i nie obchodziła nikogo. Od śmierci babci, kiedy skończyła 6 lat (!) zdała sobie sprawę, że od teraz może już polegać tylko na sobie. Zgwałcona w wieku 9 lat! Wykorzystywana seksualnie przez kolejnych 5 przez swojego wujka. Do 30 roku życia zawsze w toksycznych związkach z mężczyznami, bo jeszcze wtedy nie była siebie tak pewna i świadoma. I zobacz gdzie dzisiaj jest! Tylko kobieta potrafi znieść tyle cierpienia, upokorzenia i wyjść z tego obronną ręką nie raniąc nikogo. Słuchając Oprah od razu rozumiesz jedno. Nie ma nic bardziej uzdrawiającego w Twoim życiu niż empatia, miłość i zaufanie do ludzi. Nie ma potężniejszej siły niż wiara, że się uda!

- przyznała Joanna w rozmowie z Mateuszem.

Wyświetl ten post na Instagramie.

SZCZĘŚCIA MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ ♥️ KOBIETA Z WIEKIEM NIE STAJE SIĘ PRZEZROCZYSTA, tylko bardziej WYRAZISTA ? Takie rozmowy, takie spotkania zmieniają nasze życie. Na zawsze i na lepsze. Kiedy weszłam do pokoju Oprah stała już czekając na nas ( ok 30 osób) jednocześnie wyluzowana podekscytowana i cudownie uśmiechnięta. Cała sportowa i normalna. Dostępna i otwarta. Zobaczyłam szczęśliwą, spełnioną, bardzo dumną z siebie kobietę. Od pierwszej sekundy czujesz, ze jej siła i fenomen to WIARA. Wiara w Boga, co bardzo zawsze podkreśla oraz wiara w siebie. Pomimo ciężkich doświadczeń nigdy nie przestała wierzyc w ludzi. Nigdy nie przestała im ufać ♥️ Od urodzenia porzucona przez matkę, kóra zainteresowała się nią dopiero kiedy była sławna i bogata. Czarna dyskryminowana na każdym kroku dziewczynka, o którą oprócz babci nie dbał nikt i nie obchodziła nikogo. Od śmierci babci, kiedy skończyła 6 lat (!) zdała sobie sprawę, że od teraz może już polegać tylko na sobie. Zgwałcona w wieku 9 lat! Wykorzystywana seksualnie przez kolejnych 5 przez swojego wujka. Pod dachem domu swojego ojca, gdzie wszyscy udawali, ze nie rozumieją co się dzieje. Do 30 roku życia zawsze w toksycznych związkach z mężczyznami, bo jeszcze wtedy nie była siebie tak pewna i świadoma. I zobacz gdzie dzisiaj jest! Tylko KOBIETA POTRAFI ZNIEŚĆ TYLE CIERPIENIA, upokorzenia i wyjść z tego obronną ręką nie raniąc nikogo. Słuchając Oprah od razu rozumiesz jedno. Nie ma nic bardziej uzdrawiającego w Twoim życiu niż empatia, miłość i zaufanie do ludzi. Nie ma potężniejszej siły niż wiara, że się uda! ♥️ Także moje kochane dziewczyny uwierzcie NIE MA SYTUACJI BEZ WYJŚCIA‼️ MOŻEMY WSZYSTKO I RAZEM ZMIENIMY TEN ŚWIAT NA LEPSZY ♥️ @oprah

Post udostępniony przez Joanna Przetakiewicz (@joannaprzetakiewicz)

Wakacyjne plany zapowiadają się bardzo pracowicie

Joanna Przetakiewicz w przerwie między obowiązkami zawodowymi wybiera się na dwutygodniowe wakacje. Najpierw odwiedzi Sardynię, a następnie na Mykonos. Jak zdradziła, jest to jej ukochane miejsce, do którego zawsze będzie wracać. Następnie wraca do pracy. Joanna zdradziła nam, że pisze książkę o prawdziwych kobietach. Zainspirowały ją do tego kobiety, które poznała podczas spotkań „Ery nowych kobiet”.

Niektóre z tych historii tak samo mnie oszałamiają, jak historie Oprah Winfrey. Będzie to kilkanaście historii, które pokazują współczesne problemy świata kobiet. Pomagają mi najlepsi psychologowie i psychoterapeuci w Polsce.

-zdradziła Joanna w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości