Nasze akcje

Utalentowany 10-latek laureatem Pozytywki Dzień Dobry TVN. "Z tej nagrody cieszę się jeszcze bardziej"

Nasze akcje

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Gabi Drzewiecka
Laureat pozytywki - Hubert Lang
Laureat pozytywki - Hubert LangDzień Dobry TVN
wideo 2/20

Laureatem kwietniowej Pozytywki Dzień Dobry TVN został Hubert Lang, który tworzy filmy metodą poklatkową. Nagrodę otrzymał w towarzystwie taty Krzysztofa Langa, nauczycielek Joanny Szroeder i Zofii Warężak oraz uczniów. Jak zareagował 10-latek?

Hubert Lang tworzy niezwykłe filmy

10-letni Hubert Lang kręci filmy metodą poklatkową polegającą na robieniu kilkuset zdjęć, a następnie łączeniu ich w jedno nagranie. Młody artysta tworzy produkcje o tematyce edukacyjnej. Jego pierwsza animacja powstała podczas pandemii COVID-19.

- Dużo wolnego czasu, dużo różnych pomysłów przez głowę się przewijało, a te wszystkie obostrzenia nie pozwalały na to, by spotkać się z kolegami. Hubert jest samoukiem. Śledził kanały na YouTube, wzorował się i krok po kroczku udało się wszystko ładnie poskładać. Dzisiaj mamy tego efekty - powiedział Krzysztof Lang, tata 10-latka w rozmowie z Gabi Drzewiecką, reporterką Dzień Dobry TVN.

Hubert Lang laureatem kwietniowej Pozytywki Dzień Dobry TVN

Widzowie Dzień Dobry TVN docenili pracę 10-latka. I to właśnie jemu przyznali Pozytywkę. - Z tej nagrody cieszę się jeszcze bardziej niż z innych, bo było ją ciężej zdobyć - przyznał laureat, odbierając nagrodę. Jak dodał, teraz stara się skupić na udoskonaleniu ruchu postaci w filmach.

Przy okazji wręczania statuetki nauczycielki podkreśliły, jak ważne jest wspieranie młodzieży. - Trzeba przede wszystkim bardzo wspierać dzieci, ale tutaj Hubert ma ogromne wsparcie od rodziców, ale również nasza szkoła wspiera młode talenty. Mamy różne koła zainteresowań, w których można wziąć udział - powiedziała Joanna Szroeder, nauczycielka i mama Natalii Szroeder, wokalistki.

Zarówno znana artystka, jak i jej rodzeństwo: Marcelina, Stanisław i Melchior są absolwentami szkoły, do której uczęszcza laureat Pozytywki.

Pozytywka Dzień Dobry TVN

Pozytywka Dzień Dobry TVN to wyróżnienie dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy. Co miesiąc nasi widzowie mogą głosować na swojego kandydata.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Gabi Drzewiecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości