Nasze akcje

Historie nieznane. Opowiedz nam swoją rodzinną historię!

Nasze akcje

Aktualizacja:

Już w sobotę, 21 września, na antenie Dzień Dobry TVN będziecie mogli poznać niezwykłą historię rodziny Fedorońko, którą pomagamy wydobyć z zapomnienia. Wierzymy, że takich opowieści jest wiele i czekają na odkrycie, więc opowiedz nam swoją! Rodzinne historie, których nie ma w podręcznikach, ale które warto znać #historienieznane.

Bracia Fedorońko

Bracia Fedorońko zginęli w 1944 r. Jeden w samolocie RAF, dwóch w Powstaniu Warszawskim. Choć mieli ukraińskie korzenie, walczyli dla Polski.Cztery lata wcześniej oficer NKWD strzelił w potylicę ich ojca w lesie katyńskim. Córka jednego z braci bardzo długo zabiegała, aby na Pradze powstał obelisk rodziny. Obelisk powstał kilka lat temu, ale historia nadal nie jest powszechnie znana. Chcemy to zmienić!

>>> Zobacz także:

#historienieznane

Wierzymy, że takich pięknych, wzruszających i godnych opowiedzenia rodzinnych historii jest wiele! Dlatego chcemy, abyście nam je opowiedzieli - swoje rodzinne historie, których nie ma w podręcznikach do historii, a które warte są opowiedzenia.

Możecie po prostu do nas napisać na adres ddtvn@tvn.pl (w tytule maila dając #historienieznne) albo zamieścić historię, zdjęcie - czym tylko chcecie się podzielić - pod hasztagiem #historienieznane. Możecie to zrobić na naszym profilu na Facebooku lub na swoim koncie na Instagramie.

Pamiętajcie o dodaniu hasztagu #historienieznane, bo tylko wtedy będziemy mogli znaleźć Wasze opowieści!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości