Nasze akcje

Podwórko sąsiadów z Wołomina od nowa

Nasze akcje

Filip Chajzer odwiedził jedno z wołomińskich osiedli, którego mieszkańcy spotkali się na podwórku, by wspólnymi siłami przygotować je na przyjście wiosny. Samodzielnie przygotowali ławki z drewnianych palet, rabaty i grządki na kwiaty, zioła i owoce ogrodowe oraz miejsca do zabawy, takie jak przestrzeń do gry w klasy.

Sąsiedzka inicjatywa mieszkańców Wołomina

Inicjatywy sąsiedzkie to jedne z naszych ulubionych. Jedną z nich zorganizowała Aneta Adamus, przewodnicząca rady osiedla „Sławek” w Wołominie:

Przygotowujemy się do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego – dla naszych mieszkańców, w asyście naszych mieszkańców. Porządkujemy teren [podwórka], przygotowujemy go pod kątem atrakcyjności, żeby było nam tutaj miło. Wspólnie z mieszkańcami staramy się o to, aby ta nasza przestrzeń była taka, z jakiej chcielibyśmy sami korzystać. Bierzemy sprawy w swoje ręce i zwyczajnie działamy.

Zgodnie z planem przygotowanym przez mieszkańców akcja szykowania podwórka do sezonu wiosenno-letniego objęła sadzenie kwiatów, przygotowanie rabatek oraz aranżację przestrzeni do relaksu.

Zobacz także: Jak przygotować ogród na przyjście wiosny?

Jak mieszkańcy osiedla zorganizowali akcję przygotowania podwórka na wiosnę?

Jak zwróciła uwagę pani Aneta, cały projekt został zorganizowany dzięki miejskiemu budżetowi obywatelskiemu. Dodatkowo jest to przedsięwzięcie, które – zdaniem organizatorki – zbliża i łączy mieszkańców. Nie jest to zresztą pierwsza akcja zorganizowana przez społeczność osiedla „Sławek”. Istniejący na podwórku plac zabaw powstał właśnie dzięki działalności sąsiedzkiej, dlatego mieszkańcy mają poczucie odpowiedzialności za tę przestrzeń i chcą o nią dbać.

Zobacz także: Odmień swoje miasto

W przygotowaniu podwórka na wiosnę mieszkańcom osiedla towarzyszyły autorki bloga „Majsterki”. Dziewczyny przygotowały dla nich kolorową grę w klasy oraz ławki do wypoczynku z drewnianych palet. Do ekipy podwórkowej dołączył również Łukasz Skop, czyli nasz specjalista od zieleni. Pomógł on mieszkańcom w przygotowaniu trzech rabat: owocowej, ziołowej i kwiatowej.

Zobacz także:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Prowadzący:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości