Nasze akcje

#DomDlaFutrzaka. Zigi szuka kochającej rodziny

Nasze akcje


Zigi to kolejny bohater akcji Dzień Dobry TVN #DomDlaFutrzaka. W jakim stanie pies trafił do schroniska? Jaki ma charakter? Jakiego domu szuka?

Zigi został znaleziony w bardzo złym stanie. Wiele ran na ciele wskazywało na pogryzienia przez inne psy. Jedna z ran była bardzo poważna. W uszkodzone tkanki zaczęła wdawać się martwica. Trzeba było usunąć uszkodzone tkanki i codziennie jeździć na zmiany opatrunków. Zigi dzielnie znosi ból i strach przed nieprzyjemnymi zabiegami. Psiaka czeka jeszcze zszycie rany i kastracja.

Niestety rany to nie jedyny problem Zigiego. Okazało się bowiem, że pies nie słyszy. Jeszcze nie wiadomo, czy utrata słuchu jest częściowa czy zupełna.

Zwierzak akceptuje koty, a do ludzi podchodzi z ufnością i radością. To naprawdę niezwykły pies.

Dla Zigiego szukamy domu, który poradzi sobie z jego niepełnosprawnością.

W sprawie adopcji psiaka należy się kontaktować z wolontariuszką Beatą Zowczak z Fundacji Znajdki, tel. + 48 514 485 568.

>>> Zobacz także:

Psie sztuczki – jak wyszkolić czworonoga?

Kurtka zimowa dla psa – dlaczego warto inwestować w ubranka dla czworonogów?

Bezdomne zwierzęta w Polsce – skala problemu

Prawdziwa skala bezdomności zwierząt w Polsce jest trudna do ustalenia, a jedynym pewnikiem jest to, że – pomimo starań rozmaitych instytucji państwowych i pozarządowych – nie maleje ona, lecz rośnie. Według danych Najwyższej Izby Kontroli pod koniec roku 2015 w schroniskach przebywało ponad 105 tysięcy psów i ponad 24 tysiące kotów, czyli o kilka – kilkanaście procent więcej niż w roku 2011. Wzrasta również liczba schronisk i przytulisk. Choć NIK odnotował poprawę warunków bytowania zwierząt przebywających w takich placówkach, ich potrzeby rosną wraz z liczbą podopiecznych.

Na czym polega akcja #DomDlaFutrzaka?

Trwająca od 1 do 7 kwietnia 2019 akcja #DomDlaFutrzaka, zorganizowana przez redakcję Dzień Dobry TVN, jest odpowiedzią na tę sytuację. Razem z zaproszonymi gośćmi i ekspertami chcemy zwrócić uwagę na to, jakie są potrzeby zwierząt bezdomnych i jak ich adopcja jednego z nich może odmienić życie – nie tylko samego zwierzaka, ale i jego świeżo upieczonego właściciela. W promocję naszej akcji włączyła się również Maria Apoleika, rysowniczka, autorka fanpage’a Psie Sucharki, która przygotowała dla nas specjalną grafikę:

Nie tylko adopcja, czyli jak możemy pomagać zwierzętom bezdomnym?

W ramach akcji #DomDlaFutrzaka chcemy też zwrócić uwagę na rozmaite drogi pomocy zwierzętom bezdomnym. Wśród nich znajduje się nie tylko adopcja zwierzaka, lecz także:

 • zaoferowanie domu tymczasowego zwierzętom czekającym na adopcję,
 • adopcja wirtualna,
 • praca wolontariacka w schroniskach i przytuliskach,
 • wyprowadzanie na spacery podopiecznych schronisk,
 • przynoszenie do schronisk darów zgodnie z ich potrzebami (mogą to być np. karma weterynaryjna, obroże przeciwkleszczowe, kocyki i posłania, gryzaki i zabawki),
 • przekazanie 1 proc. swoich podatków na rzecz wybranej organizacji prozwierzęcej,
 • wsparcie finansowe pozarządowych organizacji prozwierzęcych.

  "Przybij piątkę futrzakowi!" – wraz z widzami Dzień Dobry TVN zbieramy pieniądze na Fundację "Znajdki"

  Wsparcie finansowe dla schroniska to także jeden z celów akcji #DomDlaFutrzaka. Na oficjalnym Facebooku Dzień Dobry TVN utworzyliśmy internetową zbiórkę na rzecz jednej z takich organizacji – Fundacji "Znajdki". Pieniądze zbieramy pod hasłem "Przybij piątkę futrzakowi!". 5 tysięcy złotych to nasza kwota założona, ale kto wie – może uda nam się zebrać więcej? Z widzami Dzień Dobry TVN wszystko jest możliwe!

  Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

  Pozostałe wiadomości