Nasze akcje

Czy Polacy znają świąteczne hity? Filip Chajzer to sprawdził

Nasze akcje

Aktualizacja:

Filip Chajzer postanowił sprawdzić, czy Polacy znają jeszcze teksty polskich kolęd i świątecznych piosenek. Efekt? Zobaczcie sami w materiale "Dzień Dobry TVN", a przy okazji sami przekonajcie się, czy znacie "Przybieżeli do Betlejem", "Cichą noc", "Last Christmas" i wiele, wiele innych świątecznych utworów.

Posłuchajcie też, co o kolędach i świątecznych piosenkach mówili w studiu "Dzień Dobry TVN" goście. Majka Jeżowska, Antek Smykiewicz i i Jan Emil Młynarski rozmawiali o tym czym różnią się piosenki zagraniczne od piosenek polskich.

Zobacz też: Kolęda - cel to modlitwa czy koperta?

Majka Jeżowska jest chyba rekordzistką jeśli chodzi o świąteczne piosenki. Nagrała łącznie ok. siedmiu utworów w klimacie świąt Bożego Naradzenia. Współpracowała z Jackiem Cyganem i innymi polskimi artystami. Najbardziej dziwi ją fenomen świątecznego hitu George Michaela „Last Christmas”, który tak naprawdę jest o miłości, a fraza „christmas” pojawia się raz.

Kilka miesięcy po śmierci Taty odważyłem się otworzyć teczki z jego maszynopisami, które rzetelnie archiwizował przez lata. Właśnie wydałem płytę z jego kolędami (16.11) z udziałem wielu gwiazd m.in. Alicja Majewska, Artur Andrus, Natalia Przybysz, Grzegorz Turnau, Marian Opania, Wiktor Zborowski - opowiadał w studiu "Dzień Dobry TVN" Jan Emil Młynarski.

Posłuchajcie wyjątkowej rozmowy:

Pozostałe wiadomości