Nasze akcje

Boska Bovska wydała nową płytę w czasie pandemii. Piosenkę "Między nami" zaśpiewała na żywo ze swojego domu

Nasze akcje


Bovska czyli Magdalena Grabowska-Wacławek wydała właśnie swoją czwartą płytę "Sorrento". Opowiedziała nam o kulisach jej powstawania, a także dała przedsmak tym, którzy jeszcze jej nie słuchali, wykonując na antenie utwór "Między nami".

Nowa płyta Bovskiej - "Sorrento"

Sorrento to wspomnienie włoskiej wyprawy, którą piosenkarka odbyła w listopadzie 2018 roku. Tam też powstała pierwsza piosenka, która potem trafiła na najnowszą płytę. Nowy album wokalistki jest wyrazem tęsknoty za słońcem.

Dla artystów czas izolacji jest niezwykle trudny – nie mają oni bowiem możliwości występować. To jednak nie oznacza, że kompletnie rezygnują z pracy. W dalszym ciągu powstają piosenki, scenariusze czy książki. Wracając zaś do samych muzyków – popularnym rozwiązaniem stały się występy live w internecie. A jak Bovska radzi sobie z obecną rzeczywistością?

Nie próżnuję. Premiera płyty sprawia, że muszę bardzo intensywnie zajmować się pracą, ale jestem z tego zadowolona, bo nie muszę się za dużo zastanawiać. Z drugiej strony martwię się o przyszłość, bo sytuacja koncertowa nie jest prosta – nie wiemy, kiedy sytuacja wróci do normy. Ale na razie chcę się nacieszyć premierą nowej płyty. Mam nadzieję, że sprawi ona radość nam wszystkim w tym trudnym czasie i będzie promieniem włoskiego słońca. Może też będzie powodem do refleksji, bo mam wrażenie, że zaskakująco aktualne są te teksty, które udało mi się napisać

- powiedziała Magda w Dzień Dobry TVN. Opowiedziała także co nieco o swoim nowym towarzyszu życia - piesku, Lusi, którego piosenkarka ma pod swoją opieką od czterech tygodni.

O czym Bovska śpiewa w "Sorrento"?

Jak przyznała sama piosenkarka, "Sorrento" to kolaż piosenek o miłości i szeroko rozumianej wolności.

Jest o czym rozmyślać w kontekście wolności, właśnie teraz, gdy jesteśmy zamknięci w domach i tej wolności musimy się na nowo uczyć. Płyta jest więc adekwatna tematycznie. Bardzo się postarałam także od strony wydawniczej. Jeśli więc ktoś zechce mieć ten album w swoich rękach na pewno nie pożałuje – jest w nim mnóstwo kolorów i atrakcji

- zachęciła Magda w dzisiejszym wydaniu Dzień Dobry TVN.

Bovska zadebiutowała na polskiej scenie muzycznej cztery lata temu. Od tamtej pory udało jej się wydać aż cztery albumy, co oznacza, że jest niezwykle płodną artystką.

Posłuchajcie jej występu na żywo. W Dzień Dobry TVN Bovska wykonała piosenkę "Między nami", która zapowiada najnowszy album.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości