Nasze akcje

Bovska. Artystka wielowymiarowa! - live DDTVN

Nasze akcje

Aktualizacja:

Trasa koncertowa, wystawa sztuki, oryginalne kostiumy sceniczne i plany wakacyjne. To tematy kolejnego wakacyjnego live’a, którego poprowadziła Gabi Drzewiecka. Jej gościem była Bovska, która odpowiedziała na wszystkie nurtujące Was pytania.

  • Wakacyjne live Dzień Dobry TVN
  • Trasa koncertowa
  • Wystawa sztuki
  • Plany wakacyjne

Wakacyjne live Dzień Dobry TVN

Od 25 czerwca, w wakacyjne dni powszednie, reporterzy Dzień Dobry TVN zapraszają Was na wirtualne spotkania na żywo z ciekawymi gośćmi w rozmaitych miejscach.

Kolejną gwiazdą, której mogliście zadawać pytania na naszym Instagramie była Magdalena Grabowska czyli Bovska, z którą Gabi Drzewiecka spotkała się w jednej z warszawskich kawiarni.

Trasa koncertowa

Pierwszym pytaniem, jakie zadali Bovskiej fani, brzmiało: „Kiedy zamienisz syntezator na fortepian na koncertach?

Bovska odpowiedziała, że planuje trasę koncertową z "małymi syntami, które można zbić na kolanach".

A może będzie i klasyczny fortepian? Przyznam szczerze, że marzę o tym, by mieć fortepian.

>>>Zobacz też: Scena DDTVN: Bovska – „Kocham wolność”.

Bovska jest artystką, która sporo koncertuje. Ostatnio Magda wystąpiła podczas Opener’a. Jej występ został bardzo dobrze przyjęty przez festiwalową publiczność. Sama artystka jest również zadowolona z koncertu.

Najbardziej się obawiałam, że nikogo tam nie będzie. Śpiewałam na scenie alternatywnej. Przed nami występowała gwiazda, po nas gwiazda, więc bałam się, że na mój koncert nikt nie przyjdzie. Zrobiłam wszystko, żeby wyszło jak najlepiej. Jestem bardzo zadowolona z efektu.

- przyznała Bovska w rozmowie z Gabi.

W tej chwili artystka ma chwilę przerwy między koncertami. Kolejny Bovska zagra pod koniec sierpnia w Obornikach. Trasę jesienną ogłosi pod koniec wakacji.

Gabi w rozmowie z Bovską dodała, że Magda jest artystką bardzo zapracowaną i zaangażowaną w swoją działalność. Sama pisze teksty (czasami również dla innych artystów) i komponuje muzykę. Bovska sama wydała kilka swoich płyt. Czuwała nad stroną graficzna i artystyczną krążków.

Twoje koncerty to jest cały spektakl, przedstawienie. To są doznania na każdej płaszczyźnie.

- przyznała Gabi.

Bovska dużą wagę przykłada również do estetyki. Jej sceniczne kreacje są oryginalne i na długo zapadają w pamięć. To między innymi dzięki nim koncerty Bovskiej przypominają teatralne spektakle.

Za kostiumy wokalistki odpowiada projektantka Karolina Mikołajczyk.

To ona dba o to, by te dziwne formy strojów nie przeszkadzały mi w śpiewaniu u graniu. Ze stroju, który miałam na Openerze jest bardzo bardzo dumna.

Wystawa sztuki

Co więcej, na stacjach drugiej linii metra w Warszawie możemy zobaczyć wystawę, na której znajdziemy prace Magdy. Bovska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych. Uczelnia zorganizowała wystawę, na której pokazuje najlepsze dyplomy ASP. Jedną z prac jest dyplom Magdy.

Plany wakacyjne

Kolejne pytanie od fanów Bovskiej dotyczyło planów wakacyjnych. Artystka zdradziła że:

Obecne upały sprzyjają ucieczkom z miasta, ale jeszcze nie byłam. Ostatni raz wyjechałam w lutym, ale nie wiem czy to można podciągnąć pod wakacje. Byłam na wyspie, która się nazywa się Mauritius. Było cudownie, mnóstwo przygód. Bardzo polecam.

Zobacz też:

Honorata Skarbek o swoim nowym teledysku: "Nakręciłam go sama telefonem" - live DDTVN

Margaret o pierwszej płycie po polsku: "Wcześniej nie byłam na to gotowa, to trudny język" - live DDTVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości