Nasze akcje

Cierpicie na izolacyjną chandrę? Mamy lekarstwo - posłuchajcie Anny Dymnej

Nasze akcje

Aktualizacja:

Aktorka, działaczka społeczna i założycielka fundacji "Mimo Wszystko" - Anna Dymna jest niczym prawdziwy wulkan energii. W Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak radzi sobie w dobie pandemii, gdy zamiast działać, musi zaszyć się w domu.

Anna Dymna podczas izolacji

Anna Dymna od końcówki lat 60. bryluje na deskach najlepszych polskich teatrów, a od kilkunastu lat angażuje się charytatywnie w działalność swojej fundacji "Mimo Wszystko", która skupia się na stałej pomocy osobom niepełnosprawnym. Jak aktywistka radzi sobie w czasach totalnego zamknięcia? Przede wszystkim nie traci nadziei, do czego przekonuje również widzów Dzień Dobry TVN.

Jak biegnę, to wtedy świecę i jest mi łatwiej. A w ogóle jestem tak skonstruowana, że ja muszę być w ciągłym ruchu, ciągle biec. Adrenalina jest lekiem na wszystkie moje dolegliwości. Teraz zajęcia ze studentami prowadzimy na Skypie, z podopiecznymi kontaktuję się tylko głosem. Pracuję też przez komórki. Boże, ja sobie dopiero zdałam sprawę, ile tu rzeczy na mnie czeka

- mówi Dymna.

Bo my tyle pracujemy, a ja tak rzadko bywam w domu. A teraz jestem. Moje szuflady, które tak się patrzą na mnie i mówią: „tyle lat wrzucasz do mnie, no weźże mnie otwórz, zobacz, co tam za skarby są”. Sześć szuflad już przesiałam. To podróż sentymentalna i wzruszająca. Jakie ja tam znalazłam listy. I przedmioty, których szukałam, a byłam pewna, że je zgubiłam

- kwituje aktorka.

Poza tym Anna Dymna ma ogródek, w którym podczas kwarantanny zasiała 120 bratków. Inne rośliny też czekają. Tak jak i pupile, których Anna ma aż troje. Dymna ku zdziwieniu swoich sierściuchów, ale pod ich czujnym okiem, codziennie ćwiczy.

Każdy czas można dobrze wykorzystać

- podsumowuje Ania.

Anna Dymna wykorzystuje go najlepiej jak się da i namawia do tego inne postacie ze świata kultury.

Anna Dymna i piosenka "Mimo Wszystko"

Anna wykorzystała tekst Wojtka Młynarskiego "Mimo Wszystko", który dostała od niego tuż po założeniu swojej fundacji, aby zrzeszyć polskich artystów i dać nadzieję Polakom. Mateusz Pospieszalski stworzył energetyczną, radosną muzykę do tekstu poety, a znani i lubiani wokaliści i wokalistki zgodzili się wykonać piosenkę we własnych domach. Tak powstał utwór "Mimo Wszystko", który zaśpiewali: Małgorzata Ostrowska, Kayah, Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski, Adam Nowak i Michał Szpak . Dołączyli do nich również podopieczni, finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

Uważam, że w tej chwili musimy zbierać okruchy radości, ta piosenka jest jest takim promyczkiem nadziei właśnie. W oryginale autorstwa Wojtka Młynarskiego zmieniliśmy jedynie jedną frazę. "Wyciągnij rękę, podejdź blisko, mimo wszystko" zmieniliśmy na: "Pomachaj ręką, bądź sercem blisko, mimo wszystko". Uważam, że to jest taki drogowskaz, który mówi nam, jak mamy się teraz zachowywać.

- powiedziała Anna Dymna o swojej niezwykłej inicjatywie. Posłuchajcie utworu stworzonego przez plejadę gwiazd pod kuratelą Anny Dymnej:

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości