Nasze akcje

#DomDlaFutrzaka. Szukamy domu dla Aty

Nasze akcje

Aktualizacja:

W ramach akcji Dom dla Futrzaka przedstawiamy Atę, która już od 5 lat mieszka w schronisku na Paluchu. Do tej pory nie znalazła domu, bo jest dużym czarnym psem, a tego typu pieski nie cieszą się powodzeniem w Polsce. Może Ty stworzysz suni kochający dom?

Ata mieszka na Paluchu. Kiedy 5 lat temu przywiozła ją tam Straż Miejska miała na boku rany. Pracownicy schroniska przypuszczają, że mogła je sobie zrobić, forsując siatkę. Sunia ma ok. 13 lat i waży prawie 25 kg. W schronisku została wysterylizowana. Jest fantastycznym, mądrym i sprytnym stworzeniem. Najbardziej na świecie kocha człowieka i bliski kontakt z nim, lubi też przysmaki, zabawki i piłeczki, no i oczywiście spacery. Zna podstawowe komendy. Ładnie podróżuje samochodem, nie stresuje się w tłumie obcych ludzi, nie zwraca uwagi na przejeżdżające samochody i rowery. Widząc wodę, chętnie korzysta z kąpieli. Ata na spacerze nie zwraca uwagi na większość psów, jest w stanie spokojnie przejść obok psa, który ją ignoruje, sprowokowana - odpowiada, ale jest to do opanowania.

Niestety w ostatnim czasie pogorszył się jej stan zdrowia i z tego powodu musi dostawać leki na serce. Ich miesięczny koszt to ok. 150 zł.

Sunia wciąż czeka na człowieka, który ją pokocha. Może mieszkać z małymi dziećmi i kotami, ale niestety nie z innymi psami.

Osoby zainteresowane adopcją Aty mogą się kontaktować z wolontariuszką Agnieszką Ducin. Jej numer telefonu: +48 604 282 839.

>>> Zobacz także:

Akcja #DomDlaFutrzaka w Dzień Dobry TVN. Rita szuka domu. Może Ty szukasz psa?

Sylwia i Akop Szostak i ich "ludzko-psia" rodzina

Te pieski czekają na swoją drugą połowę. Może na Ciebie?

Akcja #DomDlaFutrzaka w Dzień Dobry TVN

4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. Jego najważniejszym celem jest zwrócenie uwagi na fatalny los zwierząt bezdomnych, za który zwykle odpowiedzialny jest człowiek. To również doskonała okazja, by przypomnieć, że zwierzętom bezdomnym może pomóc każdy z nas, a sposobów na poprawę ich sytuacji jest wiele. W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy zaangażować się w te działania poprzez akcję #DomDlaFutrzaka.

Bezdomne zwierzęta w Polsce – skala problemu

Prawdziwa skala bezdomności zwierząt w Polsce jest trudna do ustalenia, a jedynym pewnikiem jest to, że – pomimo starań rozmaitych instytucji państwowych i pozarządowych – nie maleje ona, lecz rośnie. Według danych Najwyższej Izby Kontroli pod koniec roku 2015 w schroniskach przebywało ponad 105 tysięcy psów i ponad 24 tysiące kotów, czyli o kilka – kilkanaście procent więcej niż w roku 2011. Wzrasta również liczba schronisk i przytulisk. Choć NIK odnotował poprawę warunków bytowania zwierząt przebywających w takich placówkach, ich potrzeby rosną wraz z liczbą podopiecznych.

Na czym polega akcja #DomDlaFutrzaka?

Trwająca od 1 do 7 kwietnia 2019 akcja #DomDlaFutrzaka, zorganizowana przez redakcję Dzień Dobry TVN, jest odpowiedzią na tę sytuację. Razem z zaproszonymi gośćmi i ekspertami chcemy zwrócić uwagę na to, jakie są potrzeby zwierząt bezdomnych i jak ich adopcja jednego z nich może odmienić życie – nie tylko samego zwierzaka, ale i jego świeżo upieczonego właściciela. W promocję naszej akcji włączyła się również Maria Apoleika, rysowniczka, autorka fanpage’a Psie Sucharki, która przygotowała dla nas specjalną grafikę:

Nie tylko adopcja, czyli jak możemy pomagać zwierzętom bezdomnym?

W ramach akcji #DomDlaFutrzaka chcemy też zwrócić uwagę na rozmaite drogi pomocy zwierzętom bezdomnym. Wśród nich znajduje się nie tylko adopcja zwierzaka, lecz także:

  • zaoferowanie domu tymczasowego zwierzętom czekającym na adopcję,
  • adopcja wirtualna,
  • praca wolontariacka w schroniskach i przytuliskach,
  • wyprowadzanie na spacery podopiecznych schronisk,
  • przynoszenie do schronisk darów zgodnie z ich potrzebami (mogą to być np. karma weterynaryjna, obroże przeciwkleszczowe, kocyki i posłania, gryzaki i zabawki),
  • przekazanie 1 proc. swoich podatków na rzecz wybranej organizacji prozwierzęcej,
  • wsparcie finansowe pozarządowych organizacji prozwierzęcych.

"Przybij piątkę futrzakowi!" – wraz z widzami Dzień Dobry TVN zbieramy pieniądze na Fundację "Znajdki"

Wsparcie finansowe dla schroniska to także jeden z celów akcji #DomDlaFutrzaka. Na oficjalnym Facebooku Dzień Dobry TVN utworzyliśmy internetową zbiórkę na rzecz jednej z takich organizacji – Fundacji "Znajdki". Pieniądze zbieramy pod hasłem "Przybij piątkę futrzakowi!". 5 tysięcy złotych to nasza kwota założona, ale kto wie – może uda nam się zebrać więcej? Z widzami Dzień Dobry TVN wszystko jest możliwe!

Paprodziad i jego Krystyna

Osobą, która zdecydowała się na adopcję psiaka jest wokalista zespołu Łąki Łan - Paprodziad. Sunia zabrana przez niego ze schroniska ma na imię Krystyna. Czy dzięki niej zmieniło się życie Paprodziada na lepsze?

Dzięki Krystynie wróciło życie na wiosnę.

- przyznał muzyk.

Pozostałe wiadomości