Nasze akcje

10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Big Brotherze

Nasze akcje

Widzowie programu telewizyjnego Big Brother wiedzą wszystko o życiu mieszkańców Domu Wielkiego Brata. Ale czy Ty wiesz wszystko o tym reality show? Co łączy Big Brothera z odchudzaniem? W jakim filmie zagrali Dzięcioł, Manuela i Gulczas? Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o kultowym programie!

  • - skąd wzięła się nazwa „Big Brother” i kim naprawdę był Wielki Brat,
  • - co łączy niemieckiego Big Brothera z odchudzaniem,
  • - kto z uczestników reality show został aktorem, a kto… politykiem,
  • - kiedy Big Brother wraca na ekrany i gdzie możesz go oglądać.

Zobacz też: Bartek Jędrzejak w Big Brotherze! >>>

Wielki Brat patrzy… Sprawdź, czy wiesz wszystko o pierwszym reality show!

1. Nazwa „Big Brother” jest inspirowana książką „Rok 1984” George’a Orwella.

Czy wiesz, skąd wzięła się nazwa „Big Brother”? Reality show, jego motyw przewodni i tytuł powstały jako inspiracja książką George’a Orwella, „Rok 1984”. Z niej pochodzi też słynne hasło „Wielki Brat patrzy”.

Zobacz też: Big Brother. Janusz Dzięcioł, Manuela Michalak i Gulczas - co słychać u uczestników? >>>

CZY WIESZ, ŻE...

Big Brother to pierwsze reality show na świecie. Jego historia sięga 1997 roku – wtedy to w holenderskiej telewizji wymyślono charakterystyczny format tego programu.

2. Słynny głos Wielkiego Brata z polskiej edycji programu należał do Jarosława Ostaszkiewicza.

Osobę stojącą za postacią Wielkiego Brata widzowie poznali na zakończenie trzeciej edycji Big Brothera. Jarosław Ostaszkiewicz, posiadacz „najsłynniejszego głosu w polskiej telewizji”, pracował wcześniej jako reżyser teatralny. Po przygodzie z Big Brotherem Ostaszkiewicza mogliśmy zobaczyć m.in. jako prowadzącego program „Oko za oko” w stacji TVN.

Zobacz też: Tomasz Wania - kim jest polski gwiazdor brytyjskiego Big Brothera? >>>

3. W jednej z niemieckich edycji programu uczestnicy Big Brothera rywalizowali o to… kto zrzuci więcej kilogramów.

Była to specjalna edycja reality show w formacie Big Brothera – odmiana pod nazwą „Big Diet”. Uczestnicy (6 kobiet kontra 6 mężczyzn) mieli za zadanie możliwie najwięcej schudnąć. Co tydzień z programu odpadała osoba, która straciła na wadze najmniej. Kontrowersyjny program szybko zniknął jednak z anteny niemieckiej telewizji.

4. To w polskiej odsłonie programu telewidzowie po raz pierwszy mieli wpływ na wybór uczestników Big Brothera.

Na tydzień przed rozpoczęciem pierwszej edycji programu w 2001 roku odbył się konkurs „Big Brother – Ty wybierasz”, w którym telewidzowie, głosując telefonicznie, mogli wybrać dwóch uczestników programu. Pozostałe 10 osób było specjalnie wytypowanych przez zespół psychologów. Z kolei w drugiej edycji reality show zobaczyliśmy już 4 uczestników wybranych przez telewidzów.

Uczestnicy Big Brothera – kto napisał książkę, a kto został politykiem?

5. Niemal wszyscy uczestnicy pierwszej edycji Big Brother Polska wystąpili w filmie.

Po zakończeniu pierwszej edycji uczestnicy Big Brothera zagrali wspólnie w komedii „Gulczas, a jak myślisz?”, wyreżyserowanej przez Jerzego Gruzę. W filmie, u boku takich aktorów jak Radosław Pazura i Janusz Rewiński, wystąpili m.in. Piotr Gulczyński (Gulczas), Janusz Dzięcioł, Alicja Walczak, Karolina Pachniewicz i Manuela Michalak.

6. „Sękocin od kuchni” to tytuł książki, którą po swoim udziale w programie napisał Klaudiusz Sevković.

Znany kucharz opisał w niej przygody, jakie przeżył w Domu Wielkiego Brata w Sękocinie podczas pierwszej edycji reality show. Kilka lat później ukazała się kolejna książka Klaudiusza – „Smak sukcesu”.

7. Wielu uczestników Big Brothera po przygodzie z reality show zdecydowało się rozpocząć karierę w polityce.

Wśród posłów na Sejm, którzy prawdziwą sławę zdobyli wcześniej w Domu Wielkiego Brata w Sękocinie, znaleźli się m.in. Sebastian Florek i Janusz Dzięcioł. Z kolei karierą radnego mógł pochwalić się inny znany uczestnik Big Brothera – Klaudiusz Sevković.

Skandale w Domu Wielkiego Brata – pamiętasz je wszystkie?

8. O najgorętszych plotkach z Domu Wielkiego Brata w Sękocinie podczas drugiej i trzeciej edycji programu można było przeczytać w specjalnym magazynie „Big Brother. Wielki Brat”.

W czasopiśmie można było znaleźć także wywiady z uczestnikami, felietony, porady i ciekawostki zza kulis. Do jednego z wydań była nawet dołączona płyta CD z przebojem, który Klaudiusz Sevković, gwiazda Big Brothera, nagrał wspólnie ze znanym muzykiem Norbim.

9. W trzeciej edycji programu na ekranie nie zabrakło skandali...

W kontrowersyjnym odcinku trzeciej edycji uczestnicy programu – Frytka i Ken – wzięli „pikantną kąpiel” na oczach widzów. Za jej emisję KRRiT nałożyła na telewizję karę 300 tysięcy złotych!

10. Dawna, szalona Frytka to dziś Maja Frykowska, autorka książki „Pokonaj siebie”.

Znana uczestniczka trzeciej edycji Big Brothera przeszła przemianę, co opisała w wydanej przez siebie książce. Możemy w niej przeczytać między innymi o tym, co skłoniło Frytkę do udziału w programie i jak dziś ocenia czas spędzony w Domu Wielkiego Brata.

Big Brother wraca na ekrany – zobacz, kiedy i gdzie oglądać!

Nowa edycja programu telewizyjnego Big Brother startuje już 17 marca! Zmagania uczestników kultowego reality show będzie można śledzić codziennie wieczorem na antenie TVN 7. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:00 emitowane będą podsumowania wydarzeń dnia, a o 23:00 obejrzymy talk show z zaproszonymi gośćmi oraz relację live z Domu Wielkiego Brata. W piątki, soboty i niedziele program będzie można zobaczyć o godzinie 20:00.

Wyniki głosowania i wyeliminowanych uczestników oraz nominacje do opuszczenia programu poznamy w każdą niedzielę o 20:00 na antenie TVN7. Program telewizyjny Big Brother będzie można też śledzić na antenie TVN – co niedzielę o 18:00 zobaczymy tu podsumowanie tygodnia. Głosować na swoich faworytów możesz za pomocą SMS-ów lub online. Dodatkowo w tej edycji Big Brothera masz wpływ także na zadania, które wykonują uczestnicy! Wystarczy, że oddasz bezpłatny głos na stronie internetowej programu. Za pomocą player.pl możesz na żywo śledzić to, co dzieje się w Domu Wielkiego Brata. Znajdziesz tam również archiwalne odcinki Big Brothera.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości