Najnowsze

Trendy w sukniach ślubnych. Jakie kreacje będą modne w przyszłym roku?

Najnowsze

Autor:
Nastazja
Bloch
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok

Na ten dzień czeka większość kobiet. Biała suknia, bajkowy ślub i niezapomniane chwile. Przygotowania potrafią jednak przytłoczyć. Jak wybrać odpowiednią kreację, która podkreśli nasze atuty i zakryje niedoskonałości? O najmodniejszych fasonach na rok 2022 opowiedziała nam Agnieszka Światły, projektantka sukni ślubnych.

Trendy w sukniach ślubnych na 2022 rok

Na początku października odbyły się targi ślubne na PGE Narodowym w Warszawie, a do salonów z sukniami trafiły najnowsze kolekcje na przyszły rok. Jakie są trendy? Co będzie modne w nadchodzącym sezonie?

Przyszły sezon ślubny na pewno będzie odważny. W salonach w dalszym ciągu królować będą koronki i przeźroczystości. W trenach dalej utrzymują się także gorsety, które sprawiają, że nasza talia wydaje się optycznie mniejsza.

Szalejemy, będzie dużo przeźroczystości. Gorsety, ale w innej formie. Bardzo subtelne, delikatne, lekko transparentne. Będą one pięknie modelować sylwetkę. Może to nie jest takie ściągniecie jak kiedyś, ale spokojnie kilka sentymentów mogą odjąć 

Nasza rozmówczyni zwróciła uwagę na nieco inny odcień sukni. Coraz częściej w salonach pojawia się beż i przygaszona biel. - Kolorystycznie idziemy w kierunku śmietanki. Jest dużo bezy, pudrowy róży, ciepłych odcieni. Biel nie sprawdza się, bo wyglądamy w nich bardzo chłodno, nasza karnacja nie prezentuje się nieatrakcyjnie - tłumaczyła projektantka. Na koniec zdradziła, że największym hitem jest to, w czym my najlepiej się czujemy. - Propozycji jest dużo, ale najważniejsze, żeby to Panna Młoda czuła się dobrze i wyjątkowo. To jest podstawa w wyborze sukni – podkreśliła Agnieszka Światły.

Ile czasu potrzeba, żeby uszyć suknię ślubną?

Przygotowania, wybór i szycie sukni wymaga czasu i kilku przymiarek. Z tego względu warto znacznie wcześniej zaplanować sobie proces tworzenia idealnej kreacji. - Wybieramy zdecydowanie wcześniej, 6 do 9 miesięcy przed ślubem – przyznała projektantka. Wszystko zależy jednak od terminu ślubu. Wesela zaplanowane w sezonie letnim są zdecydowanie bardziej popularne. Jeśli więc planujecie ślub w czerwcu, lipcu bądź sierpniu przyszłego roku, już teraz warto rozglądać się za suknią.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości