Najnowsze

Ruszył festiwal Mastercard OFF camera. Co przygotowano dla miłośników kina?

Najnowsze

Autor:
Adam
Barabasz
Co zobaczymy na 14. Masterchard OFF Camera?

W krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego wystartowała kolejna edycja festiwalu Mastercard OFF Camera. Wybór miejsca był nieprzypadkowy, bo to właśnie tam zaczęła się w Polsce historia kina. Marcin Sawicki rozmawiał z Alicją Myśliwiec o atrakcjach czekających na miłośników X muzy.

Festiwal Mastercard OFF Camera 2021

14. edycja festiwalu ruszyła z kopyta i potrwa do 9 września. W tym roku wydarzenie ma formę hybrydową i równolegle rozgrywa się w sieci na platformie Player.pl. Na inaugurację wybrano jednak miejsce ze wszech miar klasyczne: krakowski teatr Juliusza Słowackiego. Taki wybór ma swoje historyczne uzasadnienie.

- 125 lat temu w budynku za naszymi plecami odbyła się pierwsza projekcja w historii naszego kraju - powiedziała rzecznika festiwalu Alicja Myśliwiec, wskazując na zabytkowy budynek krakowskiej sceny. - Dziś tutaj wracamy, ale to już nie kino nieme. Bo podczas Mastercard OFF Camera kino ma głos - podkreśliła.

Festiwal to oczywiście konkurs główny. Przewodniczacym jury jest reżyser Tomasz Wasilewski. Oprócz niego, w jurorskich fotelach zasiądą kobiety: Lee Magiday - producentka takich hitów jak "Faworyta" oraz Gemma Jackson - projektantka strojów do "Gry o Tron" czy "Dziennika Bridget Jones". Na zwycięzcę czeka nagroda - 25 tys. dolarów.

Seriale na festiwalu Mastercard OFF Camera

Seriale coraz mocniej zaznaczają swoja obecność w świecie kina. W Krakowie pojawią się przedstawicielki żeńskiej części obsady serialu "Receptura": Joanna Brodzik oraz Zofia Wichłacz. Drugiego dnia festiwalu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się premiera drugiego odcinka serialu skazana, na której nie zabraknie twórców serialu.

- Całe miasto zamieni się w kino plenerowe - zaznaczyła z dumą Alicja Myśliwiec. - Plac Szczepański, plac Wolnica, tam nowe kino plenerowe, kino na krakowskim Podgórzu, no i Miasteczko Filmowe. Tam spotkania z gwiazdami, strefa charakteryzacji i warsztaty filmowe, więc będzie można spróbować, co oznacza szansa bycia po drugiej strony kamery - zapowiedziała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki zobaczysz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości