Najnowsze

Pogoda na czwartek. Zachmurzenie i opady deszczu

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
PAP

W czwartek w Polsce zachmurzenie całkowite lub duże, większe przejaśnienia tylko na wschodzie. Na północy i zachodzie kraju oraz w Karpatach opady deszczu. Termometry wskażą od 8 st. C na północy i zachodzie do 16 na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty.

Pogoda w czwartek 4 listopada

Jak informuje IMGW, Europa pozostaje w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Skandynawią i Francją. Nad północno-zachodnią Rosją i nad Atlantykiem są układy wyżowe. Od południowego wschodu zaczyna rozbudowywać się słaby klin wyżowy. Z południa napływa cieplejsza masa powietrza.

Prognoza pogody na czwartek 4 listopada

W czwartek zachmurzenie całkowite lub duże, większe przejaśnienia na wschodzie. Opady deszczu, na północy, zachodzie oraz w Karpatach o natężeniu umiarkowanym. Na północy, zachodzie oraz w Karpatach prognozowana suma opadów do 10 mm - 15 mm, na Pomorzu oraz północy Ziemi Lubuskiej około 20 mm.

Temperatura maksymalna od 8 st.C, 10 st.C na północy i zachodzie do 15 st.C, 16 st.C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, we wschodniej i południowej połowie kraju miejscami w porywach do 60 km/h, na obszarach podgórskich do 70 km/h, południowy i z kierunków wschodnich, po południu na zachodzie skręcający na zachodni. W Sudetach, Bieszczadach i Beskidach porywy wiatru do 100 km/h, w Tatrach do 110 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek 4 listopada

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st.C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni pod wieczór skręcający na południowo-zachodni.

Zobacz także:

Magda Gessler założyła profil na TikToku. "To jest szaleństwo"

Iga Świątek o swojej nowej pasji. "To zawsze było moje marzenie"

Zapuszczają wąsy, by ratować życie mężczyzn. Kim są "Mosznowładcy"?

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: LeManna/Getty Images

Pozostałe wiadomości