Piotr Stramowski i Krzysztof Hołowczyc opowiedzieli o wstydzie i strachu
Towarzyszące mężczyznom emocje to główny temat najnowszej książki Beaty Biały pt. "Męskie gadanie". To właśnie w niej dziennikarka zawarła szesnaście rozmów z panami, którzy szczerze opowiedzieli jej o tym, o czym boją się mówić na co dzień. Wśród nich znaleźli się m.in. Piotr Stramowski i Krzysztof Hołowczyc.
Jak podkreślił kierowca rajdowy w rozmowie z prowadzącymi Dzień Dobry TVN, jedną z emocji, które są obecne w jego życiu, jest strach.
- Uczucia są ciągle w nas. W pewnym momencie człowiek się otwiera i zaczyna opowiadać takie rzeczy, o których później mówi: "zaraz, zaraz, ja to mówiłem?". Czytam te kawałki w tej książce i mówię: "facet i strach, o czym tu mówić?". On jest, strach jest częścią naszego życia i zawsze będę o tym mówił, że w naszym fachu, w naszym motosporcie, ten, kto się nie boi, to już go nie ma. Musisz się bać, to jest naturalne - powiedział.
Zdaniem Krzysztofa Hołowczyca, to właśnie umiejętne zarządzanie owym uczuciem jest prawdziwym sukcesem.
- Panowanie nad tym strachem, zarządzanie nim - to jest prawdziwa siła - zaznaczył.
Piotr Stramowski wyznał natomiast, że jeszcze do niedawna miał spory problem ze wstydem. Nim na dobre zagościł w mediach, musiał pokonać długą i trudną drogę oraz zmierzyć się z tym uczuciem.
- Jestem bardzo wstydliwy i miałem duży kłopot w ogóle z tym, żeby wejść do mediów. Moje pierwsze zetknięcia z planem filmowym - to nie było łatwe. Musiałem przybrać jakąś maskę [...], żeby móc funkcjonować. Było np. bardzo blisko, żebym zapomniał tekstu albo się nie odezwał - przyznał aktor.
Dlaczego warto mówić o swoich uczuciach? "Emocje są częścią nas"
Choć nie wszystkie uczucia, które towarzyszą nam na co dzień, są przyjemne, goście Dzień Dobry TVN przekonują, że nie warto ich ukrywać.
- Emocje są częścią nas, one będą powodowały, że będziemy dalej iść. [...] Życie toczy się dalej, bez względu na to, jakie mamy emocje - zapewnił Krzysztof Hołowczyc.
Beata Biały zwróciła natomiast uwagę na to, jak wspaniały przykład przepytani przez nią mężczyźni dają pozostałym panom.
- Chciałam w tej książce zmierzyć się ze stereotypami dotyczącymi tych męskich cech, że mężczyzna musi być twardy, silny, że musi być taki "męski". [...] Nie, jak mi taki "Hołek" powie, i wszystkim innym panom, że on też się boi [...], to inni mężczyźni pomyślą: "kurczę, to może ja nie muszę udawać takiego twardziela" - powiedziała.
Dziennikarka nie kryła również swojego uznania dla Piotra Stramowskiego i Krzysztofa Hołowczyca.
- Trzeba być naprawdę silnym facetem, żeby odkryć tak miękkie podbrzusze, jak oni to zrobili - podkreśliła.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Kiedy dziecko ma depresję. "Idę do pracy i boję się, że coś się wydarzy"
- Odczuwasz silny lęk przed pracą? To może być ergofobia
- Na czym polega i co oznacza przekaz podprogowy? Przykłady
Autor: Aleksandra Kokot
Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik / East News