Najnowsze

Nie żyje 10-letni chłopiec. Do tragedii doszło podczas WF-u. "Spadł z drabinek"

Najnowsze

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
PAP
EyeEm / Getty ImagesSala gimnastyczna

Wypadek miał miejsce podczas zajęć w jednej ze szkół w Kostomłotach (woj. dolnośląskie). Pomimo błyskawicznej akcji ratunkowej i przeprowadzonej resuscytacji chłopca nie udało się uratować. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Kostomłoty. 10-letni chłopiec spadł z drabinki

Do zdarzenia doszło w piątek 3 września w szkole podstawowej w podwrocławskich Kostomłotach. Strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku ok. godz. 12:30. - 10-letni chłopiec podczas lekcji wychowania fizycznego spadł z drabinek i upadł na podłogę; doszło do zatrzymania krążenia - przekazał w sobotę PAP dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. W momencie przyjazdu strażaków na miejscu był już obecny lekarz z pobliskiego ośrodka zdrowia, który wraz z pielęgniarką prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową. Wcześniej prowadzili ja także nauczyciele obecni w szkole.

- Po ok. 15 minutach od przyjazdu straży na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, a po nim także ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo trwającej około dwie godziny resuscytacji nie udało się uratować życia chłopca – przekazał dyżurny.

Wypadek na WF-ie. Nie żyje 10-latek

Jak powiedziała PAP rzeczniczka LPR Justyna Sochacka, do zdarzenia skierowany został helikopter LPR z Opola, gdyż śmigłowiec z Wrocławia był zadysponowany do innej akcji. Młodsza aspirant Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji przekazała, że policja nie informuje o szczegółach tego zdarzenia. Okoliczności wypadku bada prokuratura. 

- Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci chłopca. Prowadzone jest z artykułu 160 Kodeksu karnego - narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Zostały zabezpieczone dowody i przesłuchani świadkowie. Chłopiec wcześniej nie uskarżał się na żadne dolegliwości, nie miał problemów zdrowotnych przed rozpoczęciem zajęć - dodał w rozmowie z TVN24 Radosław Żarkowski z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Nowak i Sekielski o swojej walce z alkoholizmem

Nowak i Sekielski o swojej walce z alkoholizmem
Nowak i Sekielski o swojej walce z alkoholizmem
Dzień Dobry TVN

Autor:Adam Barabasz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: EyeEm / Getty Images

Pozostałe wiadomości