Na tropie dzikich zwierząt

Trzeci odcinek programu "Na tropie dzikich zwierząt". Co tym razem wytropią Dawid i Natalia?

Na tropie dzikich zwierząt

Trzeci odcinek programu "Na tropie dzikich zwierząt"

"Na tropie dzikich zwierząt" to emitowany w Discovery Channel program podróżniczo-przyrodniczy, w którym podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia podróżują po Alasce i wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt. Jakie zwierzę poznamy w trzecim odcinku?

Kolejny odcinek "Na tropie dzikich zwierząt"

Dawid Andres doświadczenie zdobywał m.in. podróżując ciężarówką przez drogi Stanów Zjednoczonych, Wietnamu, Indonezji i Afryki. W trakcie każdego wyjazdu ciekawie przedstawia świat, który nas otacza.

"Na tropie dzikich zwierząt" to serial składający się z ośmiu odcinków. Bohaterem każdego z nich, oprócz Dawida i Natalii, jest Alaska i wybrane, żyjące tam zwierzę. Zanim się dowiemy, które konkretnie będzie motywem przewodnim danego odcinka, Natalia losuje figurkę. W trzecim odcinku padło na orła. To oznacza, że właśnie on będzie tym razem zwierzęcym bohaterem głównym.

Amerykańskie orły na Alasce

Tropiąc amerykańskie orły na Alasce, Dawid i Natalia spotykają lokalnych mieszkańców łowiących w rzece ryby na tzw. muchę, natrafiają na ślady innych zwierząt i pływają kajakiem w zachwycających okolicznościach przyrody. Gdy już udaje im się wytropić pierwszego orła, ich zadaniem jest policzyć wszystkie kolejne. Czy uda im się obejrzeć go z bliska? Czy będą mieli szansę usłyszeć dostojny odgłos, który wydaje ten ptak?

Co warto wiedzieć o amerykańskim orle?

Ciekawostki o orłach

To najbardziej rozpoznawalny północnoamerykański ptak, który stał się symbolem Stanów Zjednoczonych – podobnie jak orzeł biały w Polsce. Można więc go dostrzec na amerykańskich paszportach, banknotach i w wielu innych miejscach zawierających symbole państwowe.

Swego czasu był gatunkiem zagrożonym i spotkać można go było przede wszystkim na Alasce i w Kanadzie. Obecnie zamieszkuje niemal wszystkie rejony Ameryki Północnej, ale najchętniej wybiera te, gdzie występują duże zbiorniki wodne. A to przede wszystkim dlatego, że podstawą żywienia tych ptaków są ryby, które same wyciągają z wody swoimi silnymi szponami. W tym celu wykonują tzw. lot opadający w kierunku wody. Czasami polują również na inne ptaki i małe ssaki, budząc wśród nich popłoch.

  • Rozpiętość ich skrzydeł może sięgać od 168 cm do niemal 2,5 metra
  • Ważą od 3 do 6,3 kg
  • Samice są o około 25 proc. większe niż samce!
  • Osiągają dojrzałość płciową w wieku czterech lub pięciu lat.
  • Na wolności dożywają do lat trzydziestu, ale zwykle żyją dłużej w niewoli.
  • Budują największe gniazda ze wszystkich ptaków występujących w Ameryce Północnej.
Alaska Źródło: mat.prasowe

Dzięki wyprawie Dawida i Natalii na Alaskę, widzowie mają szansę dowiedzieć się więcej o tym fascynującym regionie świata, o orłach i innych, żyjących tam zwierzętach. Dokładnie w tym samym celu znana i lubiana przez wiele dzieci KINDER Niespodzianka stworzyła serię Natoons. To kolekcja 16 figurek zwierząt, które naturalnie występują w Ameryce Północnej. Jeszcze więcej zabawy, jednocześnie wartościowych informacji z fascynującego świata zwierząt dostarcza aplikacja od KINDER Niespodzianki ApplayDu, którą można pobrać w Google Play i App Store i bawić się razem z dzieckiem.

Program możecie oglądać w Discovery Channel i Player.pl.

Źródło zdjęcia głównego: Josh Miller/Getty Images

Pozostałe wiadomości