Moda i Uroda

Zastosowanie liftingu HIFU w redukcji zmarszczek

Moda i Uroda

Jak działa zabieg HIFU

Wraz z wiekiem zaczynamy dostrzegać wyraźne zmiany w wyglądzie skóry, które w pierwszej kolejności pojawiają się zazwyczaj na twarzy. Zmarszczki to jeden z pierwszych symptomów nieubłaganie płynącego czasu. Na szczęście medycyna estetyczna dysponuje wieloma różnymi zabiegami przeciwzmarszczkowymi, z których na pierwszy plan wysuwa się lifting HIFU, który przynosi najbardziej długotrwałe rezultaty już po jednym zastosowaniu.

Lifting HIFU a inne metody odmładzania

Lifting HIFU (ang. High-Intensity Focused Ultrasound) to zaawansowana technologia wykorzystująca ultradźwięki o wysokiej intensywności, której celem jest napinanie i lifting skóry. Redukuje takie oznaki starzenia, jak wiotkość i zmarszczki, a także wpływa na poprawę kolorytu skóry.

To, co wyróżnia lifting HIFU spośród innych nieinwazyjnych zabiegów na twarz, to jego wysoka efektywność. Bardzo często już po jednym zastosowaniu przynosi satysfakcjonujące efekty i nie trzeba wykonywać go w seriach. Rezultaty utrzymują się długotrwale.

HIFU to wyjątkowo skuteczny lifting twarzy bez skalpela. Tradycyjny lifting chirurgiczny to bardzo inwazyjna operacja, polegająca na usunięciu części skóry i tkanki mięśniowej twarzy i szyi. W radykalny sposób zmienia wygląd twarzy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i wiąże się z długotrwałą rekonwalescencją. W przypadku liftingu HIFU jest zupełnie inaczej – pobudza naturalne procesy w organizmie, dzięki czemu pacjent wygląda jak ulepszona wersja siebie, a nie jak ktoś inny.

Jak działa zabieg HIFU?

Jednym z powodów, dla których zabieg HIFU na twarz jest chętnie wybierany przez pacjentów, jest to, że wykorzystuje naturalne zdolności organizmu do samoregeneracji – zaznaczają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach. Zabieg polega na wykorzystaniu energii ultradźwiękowej do uruchomienia produkcji naturalnego kolagenu w organizmie. Proces ten sprawia, że skóra wokół twarzy jest napięta i bardziej elastyczna.

Urządzenie HIFU SonoQueen, którym posługują się lekarze i kosmetolodzy z Kliniki Miracki, to najnowocześniejsze urządzenie w medycynie estetycznej, wykorzystujące ultradźwięki. Ze względu na zróżnicowane wielkości kartridży zabiegi z wykorzystaniem SonoQueen mogą być precyzyjnie dopasowywane do konkretnych obszarów twarzy i ciała. Tam, gdzie wymagana jest szczególna delikatność i precyzja, stosowane są kartridże o głębokości przenikania fali ultradźwiękowej w skórę od 2,00 do 4,5 mm. Sama procedura jest praktycznie bezbolesna dla pacjenta. Lifting HIFU powoduje odczucie tylko lekkiego dyskomfortu. W niektórych przypadkach może występować delikatne miejscowe uczucie ciepła. Jeżeli obawiasz się bólu, możesz poprosić lekarza o zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Efekty HIFU na twarz

Coraz więcej osób decyduje się na lifting HIFU, ponieważ zabieg ten przynosi liczne korzyści:

  • napina zwiotczałą skórę,
  • redukuje zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie,
  • podnosi policzki, brwi i powieki,
  • redukuje podwójny podbródek i zaznacza linię żuchwy,
  • poprawia napięcie skóry na dekolcie,
  • wyrównuje koloryt skóry.

Na finalne efekty liftingu HIFU trzeba poczekać mniej więcej 3 miesiące, gdyż skóra potrzebuje czasu, aby dokonały się w niej zmiany odpowiadające za jędrność i gęstość. Rezultaty wyglądają naturalnie i utrzymują się przez bardzo długi czas. Skóra w zasadzie nie wraca już do kondycji sprzed zabiegu. Należy jednak pamiętać, że proces nie jest jednorazowy – trzeba wykonywać go co dwa, trzy lata, jeśli chcemy utrzymać efekty na pożądanym poziomie. Lifting HIFU jest bezpieczny, praktycznie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.

Szukasz idealnego zabiegu odmładzającego dla siebie? Skonsultuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości