Moda i Uroda

Zabiegi kosmetyczne, które warto zrobić zimą

Moda i Uroda

Które zabiegi kosmetyczne najlepiej jest wykonać zimą? Rozmawialiśmy o tym w studiu Dzień Dobry TVN z drem Marcinem Ambroziakiem, dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej.

Zobacz: Jak myć sztuczne rzęsy? Krok po kroku

Zima to doskonały moment na wykonanie niektórych zabiegów kosmetycznych. Jakich? Na pewno tych, po których możemy mieć problem z przebarwieniami. Każdy rodzaj stanu zapalnego (który może wystąpić po zabiegu) następnie zostanie poddany naświetlaniu (mowa nawet o zwykłym świetle słonecznym) może się skończyć przebarwieniem bardzo długo utrzymującym się na naszym ciele.

  • Zabiegi laserowe, np. laserowe usuwanie włosów - warto pamiętać przed wykonaniem laserowe usuwania włosów, że aby włosek został zniszczony, musi być w aktywnej fazie wzrostu. Wszystkie włoski przechodzą tę fazę w swoim rytmie, dlatego też zabieg musi być powtórzony minimum 3-4 razy, w odstępie 4-9 tygodni. Skóra po laserowym usuwaniu włosków nie może być poddawana działaniu promieni słonecznych - dlatego też zima to idealny moment na ten zabieg.
  • Peeling chemiczny - to kolejny zabieg, który warto wykonać zimą. Najczęściej stosuje się kwas glikolowy, migdałowy i salicylowy. Peeling chemiczny polega na tym, że naskórek złuszcza się przez kilka dni, tym samym odsłania nowy - młodszy naskórek.
  • Mikrodermabrazja - rodzaj peelingu mechanicznego.
  • Mezoterapia bezigłowa
  • Usuwanie znamion - to kolejny zabieg, który poleca się zrobić zimą. Laserowe usuwanie znamion powinno wykonywać się wtedy kiedy nasłonecznienie jest mniejsze.

Zobacz też:

Pozostałe wiadomości