Włosy

Włosy muśnięte słońcem. Ten wakacyjny hit pokochała nawet Kate Middleton

Włosy

Fot. Nancy Honey/Getty Images

Na salony wkracza nowy trend w koloryzacji włosów. Golden caramel to ciepły odcień, który idealnie podkreśla zarówno jasną karnację, jak i pięknie opaloną skórę. Gotowi na wakacyjne metamorfozy?

Wakacyjny hit w koloryzacji włosów

Golden caramel to nowy trend w koloryzacji włosów. Jeśli macie już dość klasycznych brązów, ten odcień będzie strzałem w dziesiątkę. Efekt pasm muśniętych słońcem nie tylko dodaje letniej świeżości, ale także potrafi odjąć nam kilka lat. Ponadto "złoty karmel" sprawia, że nasze włosy zyskują na objętości i wyglądają na zdrowsze i silniejsze.

Golden caramel – subtelna zmiana i niesamowity efekt

Złoty karmel to także idealny trend dla kobiet, które nie przepadają za drastycznymi metamorfozami. Odcień ten daje efekt naturalnego rozjaśnienia, a jego wykonanie nie niszczy struktury włosów. Co więcej, golden caramel pasuje każdemu, wystarczy tylko odpowiednio dobrać paletę kolorów. Dzięki temu nasza fryzura będzie niepowtarzalna.

Nowy trend wypróbowała sama Kate Middleton. Trzeba przyznać, że prezentuje się obłędnie. Może i wy zdecydujecie się na ten smakowicie brzmiący odcień?

Lato a pielęgnacja włosów

Lato to wyjątkowo trudny czas dla naszych włosów. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne powoduje ich wysuszenie, osłabienie oraz zmatowienie. Aby zapobiec widocznym efektom działania promieni UV, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Krok pierwszy- nakrycia na głowę . Jeśli planujecie spędzić kilka godzin na plaży lub w ogrodzie, warto włożyć czapkę, kapelusz, bądź chustkę. Krok drugi – odżywki, maski, oleje i mgiełki z filtrem UV. W wakacje nasze włosy wymagają szczególnego odżywienia. Kąpiele w morzu, basenie czy jeziorze potrafią je bardzo osłaniać. Warto, chociaż dwa razy w tygodniu znaleźć czas na domowe spa i nałożyć na kilkanaście minut cięższe kosmetyki. Krok trzeci – suszenie włosów. Choć temperatury za oknem pozwalają nam na wyjście z domu z mokrymi włosami, lepiej tego unikać. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia.

Dzieła sztuki z włosów klientów? Na ten pomysł można się wzdrygnąć lub wprost przeciwnie - zaciekawić. Ten barber z Bagdadu zasłynął nie swoimi fryzurami, ale właśnie tym, co robi potem z włosów. Zobaczcie tylko ten niezwykły talent!

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości