Włosy

Jak świadomie pielęgnować włosy? Oto najpopularniejsze sposoby na zdrowe pasma

Włosy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
https://zwierciadlo.pl/, 4szpaki.pl
Pielęgnacja włosów

Każda kobieta pragnie, by jej włosy wyglądały jak z okładki magazynu. Coraz więcej pań interesuje się zjawiskiem włosingu. Dotyczy on głównie procesu świadomej i przemyślanej pielęgnacji. Jak poprawnie dbać o włosy, by cieszyć się ich zdrową kondycją? Sprawdzamy. 

Świadoma pielęgnacja włosów - pierwsze kroki

Włosing to pojęcie dotyczące procesu świadomej pielęgnacji włosów. Termin pochodzi od nazw grup na Facebooku, w których kobiety dzielą się radami i nowinkami z zakresu dbania o kondycje pasm. Najnowsze hity kosmetyczne, sposoby na porost włosów, czy wydobycie ich naturalnego skrętu - to tematy idealne dla kobiet stawiających pierwsze kroki w procesie świadomej pielęgnacji. Przed rozpoczęciem przygody z włosingiem, warto dowiedzieć się jak najwięcej o dotychczasowej kondycji swoich kosmyków. Jednym z pierwszych kroków jest określenie ich porowatości. Dzielimy ją na niską, średnią i wysoką. 

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Włosy niskoporowate są gładkie, delikatne i mają tendencję do przetłuszczania się. W tym przypadku największym wyzwaniem jest nadanie im objętości. Pasma średnioporowate charakteryzują się średnim rozchyleniem łusek. Ten rodzaj włosów często się puszy. Tu warto stawiać na szampony zawierające delikatne i naturalne składniki. Włosy wysokoporowate bywają szorstkie, suche i mogą nadmiernie wypadać, dlatego ich właścicielki powinny skupić się na ich regeneracji i odżywianiu. Należy również pamiętać, że przy stylizacji włosów powinno się zabezpieczać je produktami termoochronnymi.

Włosing - mity i fakty w codziennej pielęgnacji

Świadoma pielęgnacja włosów zyskuje na popularności, dlatego w Internecie pojawia się coraz więcej wątpliwości, jak poprawnie ją wykonywać. Wiele pań nie wie, jak dbać o swoje pasma, aby pozytywnie wpływać na ich kondycję. Duże znaczenie mają tu nasze codzienne rytuały. Jednym z nich jest mycie włosów w odpowiedniej temperaturze. Wielu specjalistów odradza spłukiwanie szamponów i odżywek gorącą wodą. Przy zbyt wysokiej temperaturze łuski włosa nie domykają się, przez co są bardziej narażone na czynniki zewnętrzne. Najbezpieczniejszą opcją będzie użycie letniej wody.

Internautki często zastanawiają się również nad suszeniem włosów - tu szczególnie wątpliwości mają posiadaczki długich pasm, którym stylizacja zajmuje dużo czasu. – Suszenie może być szkodliwym czynnikiem wpływającym na wygląd włosa, zwłaszcza jeśli jest wykonywane szybko i z użyciem gorącego strumienia. Przegrzewanie włosów wpływa na keratynę, z której włosy są zbudowane, co może deformować ich strukturę i prowadzić do ich łamliwości - mówiła w wywiadzie dla serwisu Zwierciadło.pl trycholożka Magdalena Szymczak-Kępka. Jeżeli jednak suszymy włosy, to musimy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od skóry głowy. Warto wybierać ciepły lub nawet chłodny nawiew. Włosy suszymy również zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Dzięki temu pasma będą się mniej plątać. Stosując się do tych kilku prostych zasad z pewnością zobaczysz szybką poprawę kondycji twoich włosów.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: https://zwierciadlo.pl/, 4szpaki.pl

Źródło zdjęcia głównego: Prostock-studio/Getty Images

Pozostałe wiadomości