Włosy

Niezawodne sposoby na szybkie maskowanie odrostów

Włosy


Modne uczesanie w odpowiednio dobranym kolorze dodaje twarzy uroku i świeżości, jednak odrosty to zmora wszystkich osób, które regularnie farbują włosy. Przez natłok codziennych spraw nie zawsze mamy czas iść do fryzjera. Dawid Krynicki zademonstrował nam, jak szybko i skutecznie pozbyć się odrostów.

Podczas niedawnej gali SAG Awards, Charlize Theron zaprezentowała się w niezwykle oryginalnym uczesaniu, które szybko zrobiło furorę wśród fanek urody. Przyozdobiony kryształkami przedziałek aktorki zapoczątkował nowy fryzjerski trend. Teraz odrosty przykrywać można na wiele różnych sposobów. Poznaj kilka z nich.

Karnawałowe pogotowie fryzjerskie

W okresie karnawałowym nie brakuje okazji do publicznych wystąpień, za to często brakuje czasu na wizytę u fryzjera. W sytuacji, w której mamy przed sobą ważne wyjście, a nie mieliśmy kiedy wybrać się do salonu na maskowanie odrostów, warto sięgnąć po sprawdzone tricki.

Pierwszą rzeczą, którą zaleca Dawid Krynicki, jest... spokój, a kolejną – telefon do zaufanego fryzjera, który dobrze zna kolor i kondycję naszych włosów. Zdaniem specjalisty, przed ważnym spotkaniem najlepiej użyć pudru koloryzującego w spreju lub specjalnego retuszu do odrostów. W sklepach dostępna jest pełna gama produktów, z której z łatwością wybierzemy coś dla siebie.

Charlize Theron na SAG Awards 2020

Trwałe maskowanie odrostów

Mimo że na rynku dostępna jest bogata oferta farb do włosów przeznaczonych do użytku domowego, fryzjer Dawid Krynicki zdecydowanie odradza ich stosowanie. Jak zauważył, silne substancje chemiczne zawarte w tego typu produktach są zwyczajnie niebezpieczne. Ich stosowanie może uszkodzić włosy lub skórę głowy, a finalny efekt może być daleki od naszych oczekiwań. Trwałe maskowanie zaleca jedynie podczas wizyty u fryzjera.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Bawełniane frotki czy gumki-sprężynki? Na pewno nie recepturki! Co jest lepsze dla naszych włosów?

Ostre cięcie Natalii na… Taylor Swift. Podobna do swojej idolki?

Plopping, czyli jak zrobić loki za pomocą zwykłej koszulki

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości