Włosy

Plopping, czyli jak zrobić loki za pomocą zwykłej koszulki

Włosy

Aktualizacja:

Plopping to metoda na okiełznanie kręconych włosów w domu. Dobrawa Piękos-Szymańska poleca technikę zwłaszcza tym kobietom, które nie radzą sobie z włosami. Zobacz, jak wykonać plopping krok po kroku.

Na czym polega plopping?

Plopping to w tłumaczeniu koszulkowanie lub ręcznikowanie włosów. Metoda, którą można zastosować w domu, pozwala wydobyć skręt loków. Do jej wypróbowania będziesz potrzebowała wyłącznie bawełnianego t-shirtu oraz ulubionych kosmetyków do stylizacji.

Plopping jest przeznaczony dla kobiet z kręconymi włosami, ale też dla tych pań, które mają włosy podatne na układanie. Dzięki metodzie tej uzyskają one ładne fale. Koszulkowanie stosuje się przed pozostawieniem włosów do naturalnego wyschnięcia bądź przed zastosowaniem suszarki z dyfuzorem. Technika na układanie włosów sprawia, że wilgoć zostaje wchłonięta przez materiał, dzięki temu włosy także szybciej schną. Do ploppingu używamy bawełnianego ręcznika lub ręcznika z mikrofibry. Nie nadaje się ręcznik frotte.

Plopping krok po kroku

  • Po umyciu włosów odsącz je delikatnie z nadmiaru wody, a następnie dokładnie rozczesz
  • Nałóż na włosy odżywkę bez spłukiwania oraz produkty do ich stylizacji (olejek, a na koniec krem definiujący loki)
  • Rozłóż koszulkę na płaskiej powierzchni, np. na krześle lub kanapie, tak aby jej rękawy znalazły się blisko twojej głowy, a następnie ułóż ją w ten sposób, aby górna część dotykała karku, a wszystkie włosy znalazły się na środku koszulki
  • Złap rękawy T-shirta, skręć je w wałeczki i zawiąż na supeł przy karku, pozostałą część materiału zawiń pod spód, tak, żeby turban dobrze się trzymał
  • Turban trzymaj na głowie od 30 minut do dwóch godzin. Można też w nim spać.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości