Włosy

Pasemka blond na włosach jasnych i ciemnych - najmodniejsze kolory i sposoby koloryzacji

Włosy

Aktualizacja:
Fot. Keith Berson/Getty Images

Blond pasemka to sposób na odświeżenie fryzury bez konieczności koloryzacji wszystkich włosów. Do najmodniejszych odcieni blondu należą: platynowy, brudne złoto oraz koniak. Jasne pasemka można również wykonać na ciemniejszych włosach. Uzyska się wówczas wyrazistą i oryginalną fryzurę.

Zobacz też: Zimny blond – porady dotyczące farbowania i pielęgnacji >>>

Pasemka na włosach to trend w koloryzacji włosów, który wciąż jest w modzie. Koloryzacja pozwala podkreślić naturalny odcień kosmyków bądź całkowicie odmienić fryzurę, poprzez zastosowanie bardzo jasnych pasm na ciemniejszych włosach.

Pasemka na blond włosach metodą multicolor blond

Metoda multicolor blond to koloryzacja włosów za pomocą kilku różnych odcieni blondu, a nawet jasnego brązu. Efekt farbowania kosmyków przypomina trochę tradycyjny balejaż, jednak w przypadku innowacyjnej metody malowania kontrakt między kolorami jest delikatniejszy, co w rezultacie wygląda bardzo naturalnie. Za pomocą koloryzacji multicolor blond otrzymuje się różnorodny i pełen głębi kolor, który rewelacyjnie odświeża fryzurę u naturalnych blondynek. Odcień włosów przestaje być płaski i jednowymiarowy, a zaczyna mienić się różnymi kolorami idealnie dobranymi do naturalnej barwy kosmyków.

Pasemka na ciemnym blondzie metodą blond ombre

Modne pasemka na ciemnym blondzie można wykonać za pomocą koloryzacji blond ombre. To sposób na urozmaicenie naturalnego koloru włosów platynowymi refleksami, a także dodanie fryzurze lekkości i objętości. W efekcie koloryzacji otrzymuje się włosy z gradientem - ciemniejsze u nasady, a jaśniejsze, platynowe na końcach. Zastosowanie blond ombre u blondynek zapewnia bardziej naturalny i subtelny efekt koloryzacji niż na włosach brązowych czy czarnych. Koloryzacja to rewelacyjny sposób na odświeżenie fryzury i uzyskanie zróżnicowanego koloru na poszczególnych pasmach włosów.

Pasemka na blondzie metodą balejażu

Balejaż to popularna metoda koloryzacji, która, o ile wykonana umiejętnie, subtelnie podkreśli naturalne piękno i kolor kosmyków. W efekcie farbowania uzyskuje się mieniące się na różne kolory kosmyki, przypominające muśnięte słońcem. Balejaż na jasnych włosach polega na koloryzacji bardzo cienkich pasm, które od koloru bazowego różnią się o maksymalnie dwa lub trzy tony. Ciemne i jasne blondynki mogą bezpiecznie sięgać po różnego rodzaju odcienie blondu, a nawet jasnego brązu. Wielowymiarowy kolor czupryny uzyska się również mieszając między sobą barwy chłodne z ciepłymi. W letnim sezonie bardzo popularne odcienie to np.: odcienie platyny, koniaku, jasnego brązu, a także brudnego złota.

· Balejaż w odcieniu jasnego brązu

Włosy w odcieniu średniego blondu można ożywić pasmami w kolorze karmelu bądź jasnego brązu. Delikatne pasemka optycznie zwiększą objętość fryzury, a także ożywią kolor cery, zwłaszcza gdy jest ona szara, zmęczona i pozbawiona blasku.

· Balejaż w odcieniu koniaku

Odcień koniaku rewelacyjnie komponuje się na włosach o kolorze ciemnego blondu. Ciemne pasemka nakłada się na całą długość kosmyków, a jaśniejsze na kilka centymetrów od nasady, co efekcie tworzy fryzurę o promiennym blasku i naturalnym efekcie włosów muśniętych słońcem.

· Balejaż w odcieniu platyny

Włosy w odcieniu popielatego blondu odzyskają promienny wygląd po balejażu w odcieniach platyny bądź słonecznego blondu. Delikatna koloryzacja przyniesie spektakularne efekty, zwłaszcza u kobiet o chłodnym odcieniu skóry i bardzo jasnej karnacji.

· Balejaż w odcieniu brudnego złota

Sposobem na ożywienie blondu w odcieniu brudnego złota jest balejaż w kolorze ciepłego blondu. Cienkie, ale i gęsto nałożone na czuprynę świetliste pasma dodadzą fryzurze objętości, blasku i rozświetlenia. Balejaż na odcieniach starego złota to również doskonały sposób na podkreślenie mocno cieniowanej fryzury.

Pasemka blond na ciemnych włosach

Pasemka blond na ciemnych włosach to sposób na efektywną koloryzację. Farbowanie można przeprowadzić np. za pomocą specjalnego czepka, który nakłada się na głowę, a następnie wyjmuje spod niego pojedyncze pasma, które pokrywa się odpowiednio dobraną farbą. W przypadku bardzo ciemnych włosów koloryzację najlepiej przeprowadzić w salonie fryzjerskim. Fryzjer nałoży na kosmyki odpowiednio dobrany preparat do naturalnego koloru włosów, a efekt farbowania będzie harmonijny i elegancki.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości